„Wiosna” tak, ale nie dla wszystkich. Wałbrzyszanie na konwencji nowej partii Roberta Biedronia

3 lutego 2019 19:07. Konwencja inauguracyjna nowej partii politycznej Roberta Biedronia "Wiosna. Fot. Rafał Żak / photorav"

Tematy: 


Oficjalna inauguracja nowej partii Roberta Biedronia odbyła się dziś w czasie konwencji w Warszawie. Były prezydent Słupska zaapelował do uczestników, by wnieśli nową świeżość do polskiej polityki, nową siłę polityczną, która zmieni kraj. Do stolicy na inaugurację partii „Wiosna” pojechali także sympatycy z Wałbrzycha i okolicznych miejscowości.

W czasie spotkania Robert Biedroń zaprezentował program swojej partii. Główne inicjatywy mają dotyczyć zamknięcia wszystkich kopalni węgla do 2035 roku, przygotowania ustaw pozwalających na przerywanie ciąży „na żądanie” do 12. tygodnia życia, swobodnego dostępu do antykoncepcji czy dotyczące pełnego finansowania in vitro. Biedroń zapowiedział także renegocjację konkordatu, widząc w perspektywie Polskę jako świecki kraj.  Były prezydent Słupska zapowiedział także walkę o wieloletni program wyznaczania płacy minimalnej czy jawności wynagrodzeń w instytucjach publicznych.

Z Wałbrzycha i okolicznych miejscowości pojechało do Warszawy około stu osób. Uczestnicy spotkania dobrze oceniają konwencję i wypowiedź Biedronia. Szczególną uwagę zwracają na deklarację, dotyczącą budowania koalicji z istniejącymi partiami wyborczymi.

REKLAMA

– Bardzo fajnie. Nawet starsi ludzie bardzo optymistycznie, pozytywnie nastawieni. Reakcje bardzo pozytywne. Ludzie krzyczeli. Bili brawo. Bardzo miło było popatrzeć. Było widać entuzjazm na twarzach. Bardzo fajny program przedstawił. Nie chce wykluczać nikogo i kłócić się ze wszystkimi. Chce rozmawiać. Ja jestem na tak, poza kwestiami ekonomicznymi, które były nieco populistyczne. Chcę zmian. Dla naszych dzieci – mówi Rafał Żak, uczestnik konwencji w Warszawie.

– Jesteśmy teraz w autokarze. Rozmawiamy. Dużo emocji – mówi w rozmowie telefonicznej z reporterem Dziennika Wałbrzych Mariusz Kotarba, koordynator projektu na dawne województwo wałbrzyskie.

Co dalej?

 – Budujemy partię na podstawie okręgów wyborczych. Zostali wytypowani koordynatorzy okręgowi. Takim koordynatorem na dawne województwo wałbrzyskie jestem ja, z zadaniem zbudowaniem struktur. W tej chwili mamy też koordynatorów we wszystkich powiatach. Na otwartych spotkaniach będziemy zapraszać mieszkańców regionu do wstępowania do partii. Tu zaznaczam, że warunkiem będzie wypełnienie specjalnej ankiety, w której kandydaci poproszeni zostaną o przedstawienie własnych poglądów. Tak, aby później nie było wątpliwości, że ktoś niewłaściwy znajdzie się w partii – dodaje Kotarba.

W najbliższym czasie mieszkańcy regionu mają poznać koordynatorów powiatowych. 12. lutego we Wrocławiu zaplanowano konwencję regionalną. Koordynatorzy cały czas mają pracować w terenie, budując struktury. Dopiero po zebraniu odpowiedniej liczby osób zorganizowane zostaną wybory wewnętrzne.

Konwencja inauguracyjna nowej partii politycznej Roberta Biedronia „Wiosna. Fot. Rafał Żak / photorav”

Konwencja inauguracyjna nowej partii politycznej Roberta Biedronia „Wiosna. Fot. Rafał Żak / photorav”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 3 lutego 2019 19:07
`