Wilki koło Wałbrzycha. Leśnicy nagrali trzy maluchy z rodzicami [FILM]

25 września 2019 08:05. Wilki. Infografika. Źródło: pixabay.com / Nadleśnictwo Wałbrzych

Tematy: 


Tysiące osób obejrzały już nagranie udostępnione przez Nadleśnictwo Wałbrzych, na którym udało się zarejestrować wilczą rodzinę. Leśnicy nie zdradzają, gdzie dokładnie uchwycono zwierzęta. – Legenda w końcu przestała być legendą – przyznaje Marcin Calów, Nadleśniczy Nadleśnictwa Wałbrzych.

Leśnicy podejrzewali już wcześniej, że wilki pojawiają się w naszej okolicy. Dopiero teraz udało się jednak je zarejestrować dzięki specjalnej foto pułapce. To dwa dorosłe i trzy małe osobniki.

Na filmie widać, jak młode osobniki się bawią. Podskakują. Strzał w dziesiątkę. Już kilka tygodni temu stwierdziliśmy na ponad 90 procent, że wilki w tym miejscu są. To jest zaczątek watahy – mówi Marcin Calów, Nadleśniczy Nadleśnictwa Wałbrzych.

REKLAMA

Warto podkreślić, że wilki, które udało się zarejestrować na terenie Nadleśnictwa Wałbrzych mogą poruszać się w promieniu nawet pięćdziesięciu kilometrów. Dziś mogą być zatem w naszej okolicy, a już jutro mogą spacerować po lasach na przykład w Czechach. Do obserwacji tych zwierząt leśnicy wykorzystują także mobilne aplikacje, w których zaznaczają nawet odnalezione ślady bytowania wilków. Dzięki temu udaje się dokładnie określić z jaką liczbą osobników mamy do czynienia i na jakim obszarze.

Leśnicy zapewniają, że wilki nagrano w lesie i nie zagrażają one w żaden sposób mieszkańcom Wałbrzycha.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 25 września 2019 08:05
`