Wilk zaatakował niewielkiego psa koło Lubawki. Mieszkańcy powinni zachować ostrożność

20 października 2022 19:29. fot. www.facebook.com/blazkowa

O ataku wilka na domowego psa poinformował w internecie jeden z gabinetów weterynaryjnych z Lubawki. Do ataku miało dojść w środku dnia na prywatnej posesji. Wilk nie bał się ludzi, nie reagował także na próby odstraszenie. Ostatecznie udało się go odciągnąć od psa, o którego życie walczą weterynarze. Mieszkańcy, szczególnie okolic wsi Błażkowa, gdzie doszło do ataku powinni zachować czujność.

Wilk miał zaatakować niewielkiego psa. Nie bał się ludzi. Udało go się odgonić dopiero przy pomocy samochodu – odgłosu silnika i klaksonu. Tak udało się zabrać rannego psa.

Właśnie walczymy o jego życie. Jako gabinet ratujący dzikie zwierzęta jesteśmy dalecy od siania niepotrzebnej paniki związanej z tym gatunkiem, jednak apelujemy do mieszkańców wsi Błażkowa o bezzwłoczne zabezpieczenie swoich zwierząt, gdyż drapieżnik nadal przebywa w okolicy – informował na FB Gabinet Weterynaryjny „Doktor Wilczur”.

REKLAMA

Specjaliści informują, że wilk nie wygląda zdrowo, stąd też może wynikać jego zachowanie.

O wilku, który pojawił się w Błażkowej kilka godzin temu pojawiła się także informacja na profilu społecznościowym wsi, prowadzonym przez mieszkańców.

Dosłownie przed chwilą dostaliśmy informację o wilku, który pojawił się w Błażkowej. Zdjęcie zostało zrobione przy torach za placem zabaw w stronę Lubawki. Zwierzę nie powinno zaatakować człowieka jeśli nie zostanie sprowokowane. Będzie obserwowało i odejdzie. W większości przypadków nawet nie zauważycie spotkania. Inaczej może być z psami biegającymi luzem. Proszę więc wszystkich bardzo o rozwagę i niewypuszczanie pupili na samotne wędrówki – czytamy na portalu społecznościowym.

O ataku powiadomione zostały odpowiednie służby. Pracownicy lubawskiego gabinetu weterynaryjnego apelują o zachowanie spokoju, ale także o rozważne podejście do sprawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 października 2022 19:29
`