Wilk bez jednej łapy. Wataha nie porzuciła samca nazwanego przez leśników Łapą [VIDEO]

11 listopada 2021 17:46.

Tydzień temu leśnicy z Nadleśnictwa Wałbrzych opublikowali film z wilkiem, który nie ma jednej łapy. Samiec stracił łapę prawdopodobnie pół roku temu. Nie do końca wiadomo w jakich okolicznościach. Leśnicy przekonują, że samiec nie został odtrącony przez stado i publikują nagranie, na którym widać dziewięć wilków, w tym wspomnianego samca, którego nazwano Łapą.

Jeden z naszych wilków, samiec, jest bez łapy. Stracił ją z niewiadomych przyczyn w maju – informowali kilka dni temu leśnicy z Nadleśnictwa Wałbrzych.

Jednocześnie zapewniono, że wilk bez problemu się porusza i dotrzymuje kroku reszcie stada. Próbuje nawet brać udział w polowaniach. Dziś leśnicy opublikowali film, który ma być najlepszym dowodem. Na nocnym nagraniu widać watahę dziewięciu wilków, a wśród nich samca bez łapy.

REKLAMA

Widać, jak przechodzi cała wataha, a z nią również i Łapa – nasz samiec bez łapy. To już około pół roku od wypadku utraty kończyny, a wilk ciągle się trzyma swojej grupy rodzinnej. Pewnie nie  bierze udziału w polowaniach, ale jest dopuszczany do jedzenia – informują leśnicy.

Na tym konkretnym nagraniu Łapa jest na końcu, ale to nie oznacza, że nie nadąża za resztą stada. Leśnicy zapewniają, że są nagrania, na których Łapa nawet prowadzi watahę.

Wilka udało się zarejestrować Andrzejowi Stochelowi za pomocą fotopułapki.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 listopada 2021 17:46
`