Wigilia miejska 2018

21 grudnia 2018 10:23. Wigilia miejska w Wałbrzychu. 20.12.2018 r. fot. Tomasz Trybek / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Ponad stu Wałbrzyszan, wśród których nie brakowało tych najbardziej potrzebujących, wzięło udział w wigilii miejskiej zorganizowanej we wtorkowe popołudnie na Rynku. Dzięki pomocy i zaangażowaniu wałbrzyskich restauratorów, instytucji i harcerzy ci, których los pokierował na bardziej zawiłe i skomplikowane ścieżki życia mogli wspólnie zasiąść do wigilijnej wieczerzy. I choć dzisiejsze spotkanie odbyło się na kilka dni przed świętami, nie przeszkadzało to zebranym podzielić się opłatkiem i życzeniami, zawierającymi te najprostsze, ludzkie potrzeby – zdrowia, szczęścia i pomyślności.

Wigilia miejska w Wałbrzychu. 20.12.2018 r. fot. Tomasz Trybek / Dziennik Wałbrzych

Dla wielu osób zebranych we wtorek na Rynku wigilia miejska była jedyną w roku okazją do podzielenia się opłatkiem. Według danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w Polsce jest ok. 36 tysięcy bezdomnych osób. Większość z nich to mężczyźni po 50. roku życia.

REKLAMA

Przed rozpoczęciem kolacji harcerze, pomagający w organizacji spotkania, przekazali na ręce prezydenta Wałbrzycha światełko Betlejemskie. Światło to co roku przywożone jest z Betlejem do Wiednia, gdzie w katedrze przekazywane jest skautom z sąsiednich krajów. Następnie sztafetą trafia do najdalszych zakątków Starego Kontynentu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 grudnia 2018 10:23
`