Dodano: 9 października 2024 16:50
Wieża widokowa na Górze Dzikowiec. Znamy termin zakończenia prac
Tematy: leonard górski powiat wałbrzyski starostwo powiatowe
Na szczycie Dzikowca, położonego na wysokości 836 m n.p.m., trwają prace przy budowie nowej atrakcji turystycznej w regionie. Wieża widokowa na Górze Dzikowiec dosłownie rośnie w oczach i jest już widoczna z ulic Boguszowa-Gorc.
W poniedziałek Leonard Górski, starosta powiatu wałbrzyskiego, dokonał częściowego odbioru wieży.
– Prace przebiegają zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Zakończenie inwestycji przewiduje się na 28 listopada br. Wykonawcą zadania jest firma Tatry – Janusz Kluzowicz, ul. Słowackiego 30, 32-400 Myślenice – mówi starosta wałbrzyski.
Nowa atrakcja turystyczna będzie miała 38,5 m wysokości, a pomost widokowy zostanie usytuowany na wysokości 32,5 m. Oprócz funkcji turystycznej wieża ma wspierać leśników w monitorowaniu przeciwpożarowym lasów. W tym celu zamontowano tam kamery o wysokiej rozdzielczości oraz doprowadzono światłowód z dostępem do internetu. Dodatkowo wieża będzie pełniła funkcję przekaźnika telekomunikacyjnego.
Zadanie otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Całkowita wartość zadania wynosi 6 550 000,00 zł.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także
- Mural na 100-lecie kobiet w Policji powstał w Dzierżoniowie
- Nowa baza autobusowa za miliony. Zajezdnia ma kosztować 75 mln złotych
- Czterolatka sama na ulicy. Szybka reakcja dorosłych zapobiegła tragedii
- Wałbrzych. Pijani na rowerach i hulajnogach. Policja: „Nie będzie taryfy ulgowej”
- Koszykówka i angielski w jednym – nowy projekt Górnika Wałbrzych w Głuszycy
- Rowerem i hulajnogą w Wałbrzychu? Sprawdź, zanim dostaniesz mandat
Najczęściej czytane
Cenny zabytek sakralny regionu znów zachwyci. Ruszyła konserwacja unikalnych fresków i ołtarzy
Jedlina-Zdrój. Wodny plac zabaw już działa
Wałbrzych. Główna ulica miasta zostanie zamknięta. Duże kłopoty dla mieszkańców
Śmiertelny wypadek rowerzysty. Tragiczny weekend w Wałbrzychu
Zwiększony zrzut wody ze zbiornika w Lubachowie. Powód: prognozowane opady