Wieża na Trójgarbie w reklamie telekomunikacyjnego giganta. W spocie pojawia się także Wałbrzych [VIDEO]

18 maja 2023 09:42. Trójgarb fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Bardzo charakterystyczna wieża widokowa na Trójgarbie pojawia się w reklamie sieci komórkowej T-Mobile. Część reklamy była kręcona także w okolicach placu Rycerskiego w Wałbrzychu.

Wieża na Trójgarbie wznosi się na wysokość 27,5 metra, co oznacza, że jest dwukrotnie wyższa od wieży na Borowej. Jej charakterystyczny trójkątny kształt nawiązuje do trzech gmin, które brały udział w projekcie unijnym umożliwiającym sfinansowanie budowy wieży. Zlokalizowane na czterech platformach widokowych, przecinających świeże górskie powietrze, wieża oferuje panoramiczne widoki na całe Sudety – od Karkonoszy po Ślężę. Chociaż dzisiaj widoki trzeba sobie było wyobrazić z powodu niskiego poziomu chmur, zapewniamy, że warto tam wejść.

Inwestycja rozpoczęła się 13 lipca 2017 roku podpisaniem porozumienia przez trzy gminy: Czarny Bór, Stare Bogaczowice i Szczawno-Zdrój. Jednak projekt napotkał wiele trudności. Pierwotny kosztorys okazał się zbyt niski w porównaniu do cen oferowanych przez wykonawców, co prowadziło do kolejnych odwoływanych przetargów. Dopiero dzięki dofinansowaniu ze strony Urzędu Marszałkowskiego udało się uregulować budżet 5 czerwca 2018 roku, a niecały miesiąc później podpisano umowę na budowę wieży.

REKLAMA

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 maja 2023 09:42
`