Wiertarka na św. Mikołaja. Zatrzymany za kradzież w markecie budowlanym

Tematy: 


Za kradzież w jednym z marketów budowlanych na terenie Krzemiennej Góry odpowie przed sądem 51-letni mężczyzna, zatrzymany przez policjantów w Kamiennej Górze. Podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży wkrętarko-wiertarki, przedłużaczy elektrycznych oraz nielegalnego poboru prądu elektrycznego.

Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie kradzieży wiertarko – wkrętarki, przedłużaczy elektrycznych oraz nielegalnego przyłącza elektrycznego na szkodę „Tauron Dystrybucja”. Kradzież przedmiotów miała miejsce w dniu 05 i 06 grudnia br. w jednym ze sklepów z narzędziami i materiałami budowlanymi. Sprawca 05 grudnia pojawił się w sklepie skąd najpierw dokonał zaboru dwóch przedłużaczy elektrycznych. W dniu kolejnym upatrzył sobie drogą markową wkrętarko – wiertarkę, po którą pojawił się w dniu 06 grudnia br.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego na podstawie swojej pracy, analizy monitoringu przemysłowego oraz miejskiego wytypowali sprawcę kradzieży. Mężczyzna 51 – letni mieszkaniec Kamiennej Góry w dniu następnym został zatrzymany w swoim mieszkaniu. Policjanci nie znaleźli tam przedmiotów pochodzących z przestępstwa. W trakcie wykonywanych przez nich czynności w jego mieszkaniu ujawnili nielegalne przyłącze elektryczne.

REKLAMA

Na miejsce zostali wezwani pracownicy firmy „Tauron Dystrybucja”, którzy na miejscu usunęli nielegalne przyłącze. Zatrzymany policjantom tłumaczył, że skradzione przedmioty w markecie budowlanym zbył niezwłocznie osobom postronnym. Do przedstawionych mu zarzutów kradzieży narzędzi oraz energii elektrycznej przyznał się. Za popełnione czyny i karze łącznej zadecyduje teraz sąd .

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 9 grudnia 2017 08:17
`