Wielkopolska chce obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19. W kraju rekord zakażeń jesiennej fali pandemii

24 listopada 2021 10:34. Akcja szczepień "Szczepmy się z Górnikiem". fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19 i ograniczeń dla osób niezaszczepionych chce zarząd województwa wielkopolskiego – informuje serwis samorzad.pap.pl. Władze regionu przygotowały w tej sprawie apel do władz regionu. Przypomnijmy, o ograniczenia dla niezaszczepionych kilka tygodni temu apelował także prezydent Wałbrzycha.

Władze województwa wielkopolskiego chcą, aby szczepienie przeciw COVID-19 zostało dopisane do listy obowiązkowych szczepień. Jeżeli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, inicjatorzy apelu chcą, aby takie osoby mogły przebywać jedynie w przestrzeniach, które są niezbędne do życia. Chodzi o sklepy, przychodnie czy zakłady pracy. Do kin, restauracji czy innych miejsc rozrywki mieliby mieć już ograniczony dostęp.

Przypomnijmy, na początku listopada o ograniczenia dla niezaszczepionych apelował Roman Szełemej. Prezydent Wałbrzycha przypomina, że gdy rada miejska w Wałbrzychu przyjęła uchyloną później przez wojewodę uchwałę dotyczącą obowiązku szczepień przeciw COVID-19 w Wałbrzychu, już wówczas ostrzegał przed jesienną falą pandemii i jej skutkami.

REKLAMA

Znany mechanizm wprowadzony w życie przez prezydenta Francji tylko i wyłącznie ograniczający dla osób niezaszczepionych dostęp do restauracji, barów, pubów. Natychmiast zgłosiły się miliony Francuzów następnego dnia – argumentuje samorządowiec.

Tymczasem dziś ministerstwo zdrowia informuje o kolejnym rekordzie zakażeń w czasie jesiennej fali pandemii.

W ciągu doby odnotowano 28 380 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Dolnośląskie plasuje się w zestawieniu na czwartym miejscu. Tragiczne dane mówią o 460 osobach, które zmarły w ciągu ostatniej doby. 118 z nich tylko z powodu COVID-19.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 listopada 2021 10:34
`