Wielkie sprzątanie Książańskiego Parku Krajobrazowego

7 lipca 2020 10:56. Briefing prasowy poświęcony akcji sprzątania Książańskiego Parku Krajobrazowego.

Tematy: 


Sprzątali już szczyt górującego nad Wałbrzychem Chełmca, teraz zamierzają posprzątać okolice Zamku Książ. Grupie społeczników z Wałbrzycha nie podobają się śmieci, jakimi turyści zasypują ich małą ojczyznę.

Po prostu ze znajomymi spacerując po parku, a mamy też dużo znajomych, którzy jeżdżą tam na rowerach, widzimy na własne oczy jak ten park wygląda, jak wygląda Szczawnik, jak wyglądają pola i łąki w naszym parku. Dlatego postanowiliśmy z taką małą ilością osób sprzątnąć ten park, choćby jego małą część. – powiedział przedstawiciel stowarzyszenia Czysty Wałbrzych, inicjatora akcji sprzątania Książańskiego Parku Krajobrazowego.

Inicjatywę młodych ludzi wsparli urzędnicy z Wałbrzycha i Świebodzic oraz Wody Polskie. Dzięki nim młodzi ekolodzy nie muszą się martwić o rękawice, worki i wywóz posprzątanych śmieci. Mówi Paweł Ozga, burmistrz Świebodzic:

REKLAMA

– Świebodzice bardzo blisko sąsiadują z Książańskim Parkiem Krajobrazowym. Jako burmistrz miasta deklaruję swoją pomoc dla stowarzyszenia, żeby zorganizować tę akcję jak najlepiej, żeby ta nasza okolica była jak najładniejsza. Chcemy edukować społeczeństwo, że jednak warto dbać o to, co mamy.

– Wody polskie oczywiści dołączyły się do tej akcji, z Legnicy ma do nas dotrzeć grupa, która nas wesprze osobowo i będzie sprzątała te rzeki. Oczywiści z naszą pomocą, z pomocą ludzi, którzy do nas dotrą i będą sprzątać park.

Wielkie sprzątanie Książańskiego Parku Krajobrazowego rozpocznie się już w najbliższą sobotę. Liczy się każda pomocna dłoń. Zbiórka uczestników i rozdanie niezbędnych środków i narzędzi na parkingu przy stadzie ogierów Książ o godzinie 14.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 lipca 2020 10:56
`