Dodano: 7 czerwca 2020 18:59
Wielkie porządki na Chełmcu
Tematy: chełmiec dolny śląsk sprzątanie wałbrzych
Blisko sto osób uczestniczyło w zorganizowanej dziś akcji sprzątania Chełmca. W ciągu kilku godzin udało się uzbierać dziesiątki kilogramów odpadów. W akcję zaangażowali się wolontariusze i grupy biegowe z regionu. Organizatorzy zapowiadają, to nie ostatnia tego typu inicjatywa.
– Ja jestem częstym użytkownikiem tej góry. Szlakami sobie biegam. Dużo widzę ludzi aktywnych, ale też dużo widzę po rowach puszek i innych śmieci. Tak narodził się pomysł sprzątania – mówi Jarosław Kowalczyk, inicjator akcji.
Chełmiec to jeden z najpopularniejszych wśród mieszkańców Wałbrzycha i Boguszowa-Gorc szczytów. Na jego zboczach coraz częściej można było zobaczyć rozrzucone śmieci: reklamówki, puste butelki, puszki, a w ostatnim czasie maseczki.
– Niestety to nie galeria. Tam nikt za nas tego nie posprząta. Taka akcja myślę, że da do myślenia, to co wniosłeś, trzeba zabrać ze sobą – dodaje inicjator akcji.
Ochotnicy wschodzili dziś na Chełmiec z kilku stron, dlatego posprzątano większość szlaków. Szczawno-Zdrój przekazało worki, prywatni sponsorzy rękawiczki i inny sprzęt do zabezpieczenia.
Duże odpady zostały wyrzucone na drogę i posprzątane z pomocą strażaków ochotników.
– Te akcje będą cykliczne. Podejmę się wyzwania organizując w grupach biegowych wolontariuszy, bo korzystamy z tych lasów. Często się mówi, a biegacze śmiecą. Nie. Biegacze dbają o te góry. Zrobimy to na Trójgarbie, na Borowej. Na pewno tam, gdzie górki cieszą się popularnością – dodaje Kowalczyk.

Zobacz także
- Trzaskowski i Nawrocki w drugiej turze. Wyniki sondażowe komentuje Grzegorz Macko
- Czeka nas druga tura. Sondażowe wyniki komentuje Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha
- Trwa głosowanie. PKW podała dane dotyczące frekwencji
- Dolny Śląsk po królewsku nagrodzony
- Dolny Śląsk na Europejskim Kongresie Odnowy i Rozwoju Wsi – silny głos polskiej wsi na arenie europejskiej
- Wałbrzych. Auto wjechało w płot. Kierowca uciekł
Najczęściej czytane
Wałbrzych. Wyburzono spory kwartał w Śródmieściu. W środku miasta powstał wielki, pusty plac
Karol Nawrocki w Wałbrzychu. Było o CPK i Górniku Wałbrzych
Dzierżoniów. Zbliża się święto miasta. Na scenie gwiazdy
Przetarg napisany pod konkretną ofertę? Śledczy o sprawie dotyczącej wałbrzyskiej spółki komunalnej
Wałbrzych. Auto wjechało w płot. Kierowca uciekł