Dodano: 31 października 2020 19:32

Wielki targ kwiatów na Placu Magistrackim. Wałbrzych wspiera producentów i sprzedawców

Tematy: 


W najbliższy poniedziałek otwieramy Plac Magistracki dla wszystkich handlowców, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Zróbmy wspólnie targ kwiatów, a Państwa zapraszam do kupowania – apeluje na facebooku prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. Przypomnijmy, wczoraj rząd podjął decyzję o zamknięciu na trzy dni cmentarzy. Nagła decyzja dla wielu przedsiębiorców oznacza ogromne straty.

Roman Szełemej podkreśla, że decyzja o zamknięciu cmentarzy była nagła, choć co najmniej tydzień temu była możliwa do przewidzenia. Zwraca uwagę na fakt, że wielu przedsiębiorców zostało z kwiatami.

Chcemy im pomóc. Zachęcam wałbrzyszan do kupienia, mimo wszystko kwiatów, chryzantem głównie, które pięknie wyglądają w tym jesiennym klimacie. W poniedziałek na Placu Magistrackim uruchamiamy plac dla wszystkich tych handlowców, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Plac Magistracki będzie dostępny od rana. Będzie to rodzaj targu, kiermaszu tych kwiatów. Zachęcam do kupienia – mówi Roman Szełemej.

Prezydent Wałbrzycha zachęca także spółki miejskie czy inne instytucje miejskie do zakupów.

Od wczoraj o solidarność z producentami i sprzedawcami kwiatów apelują samorządowcy z całego regionu. Wielu mieszkańców naszego regionu kupuje kwiaty i stawia je w ogrodach czy na tarasach.

Zobacz także

© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015