Dodano: 26 grudnia 2019 11:49

Wielki powrót byłego prezesa Zamku Książ do Wałbrzycha. Teraz były szef Książa zajmie się inwestycjami w mieście

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Krzysztof Urbański, były prezes Zamku Książ został prezesem spółki InVałbrzych. To wspólny projekt Wałbrzycha, Jedliny-Zdroju i Głuszycy. Spółka ma zajmować się pozyskiwaniem inwestorów, budownictwem mieszkaniowym czy promocją regionu.

Spółka ma swoją siedzibę w Zamku Książ. Docelowo mają w niej pracować poza prezesem cztery osoby. W tej chwili trwa inwentaryzacja oferty gmin założycielskich. Na tej podstawie przygotowana zostanie oferta dla inwestorów.

Z perspektywy Wałbrzycha głównym celem jest pozyskiwanie inwestorów do budownictwa mieszkaniowego. Z perspektywy Jedliny to na pewno jest turystyka. Natomiast Głuszyca, tutaj mamy miks, bo zarówno inwestycje w usługi, jak i budownictwo mieszkaniowe – mówi Krzysztof Urbański, prezes InVałbrzych.

REKLAMA

Przeglądanie oferty poszczególnych gmin, inwentaryzacja tego co oferują potrwa do wiosny. Na tej podstawie przygotowana zostanie oferta dla inwestorów.

Spółka nie chce czekać na inwestorów, sama zamierza ich poszukiwać. W planach jest między innymi próba dotarcia do stu największych deweloperów w kraju. Pomóc mają także specjalne study toury dla inwestorów.

Wałbrzych, Jedlina-Zdrój i Głuszyca to gminy założycielskie spółki. Ta nie zamyka się jednak na współpracę z innymi samorządami.

Oprócz pozyskiwania inwestorów, głownie tych związanych z budownictwem mieszkaniowym, spółka ma zajmować się także promocją regionu. Po pierwsze zamierza pokazać, że to dobre miejsce do inwestycji, ale także miejsce, gdzie żyje się dobrze.

Krzysztof Urbański był wcześniej prezesem Zamku Książ, był związany także z działającym w Szczawnie-Zdroju T-Parkiem.

Krzysztof Urbański. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Piaskowa Góra z lotu ptaka. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także