Dodano: 8 marca 2022 20:05

Wielka awaria Spotify. Błędy raportują użytkownicy z całego świata

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Ogólnoświatowa awaria serwisu Spotify. Od ok. godziny 19 problemy z użytkowaniem serwisu raportują użytkownicy niemal z całego świata.

Około godziny 19. wystąpiły problemy z logowaniem się do kont systemu Spotify. Błędy w pracy systemy zaczęli raportować użytkownicy najpierw Europy, następnie w zasadzie całego świata. Na Twitterze co kilka sekund pojawia się wpis kolejnego użytkownika. Łącznie błędy zgłosiło ponad 20 tys. polskich subskrybentów. O 19.30 na oficjalnym koncie Spotify pojawiła się informacja, że administratorzy świadomi są kłopotów z użytkowaniem, nie znają jednak przyczyny awarii.

Uruchomiony w 2008 roku serwis Spotify gromadził w 2021 roku 155 milionów subskrybentów ok. 400 milionów aktywnych użytkowników. Kilka dni temu spółka sprzeciwia się krzewieniu rosyjskiej propagandy – serwis Spotify poinformował o usunięciu z bazy treści stworzonych przez kremlowskie media: Russia Today i Sputnik. Spotify podjęło także decyzję o zamknięciu rosyjskiego biura tej spółki.

REKLAMA

Ilość zgłaszanych awarii w Spotify 8.03.2022 ok. godziny 20..Źródło: Spotify

Mapa azgłaszanych awarii w Spotify 8.03.2022 ok. godziny 20..Źródło: Spotify

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także