Wielka awaria CEPIK, PESEL i innych systemów informatycznych w urzędach 12.06.2018

12 czerwca 2018 12:12. Źródło: ww.kurier.pap.pl, fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Aktualizacja.

Wydział Komunikacji Ministerstwa Cyfryzacji podał w oficjalnym komunikacie informację, że awaria systemu rejestrów państwowych usunięta i wszystkie systemy działają normalnie. Obywatele mogą bez przeszkód załatwiać sprawy w urzędach, a także korzystać z możliwości załatwiania ich drogą elektroniczną.

12 czerwca miała miejsce awaria Systemu Rejestrów Państwowych. Z tego powodu w urzędach w całej Polsce były problemy z obsługa interesantów. W Centralnym Ośrodku Informatyki natychmiast został powołany sztab kryzysowy, by jak najszybciej przywrócić normalne działanie systemów. Awarię udało się usunąć i obecnie systemy działają już normalnie. Wszystkich, którzy z powodu awarii mieli problemy z załatwianiem spraw urzędowych serdecznie za to przepraszamy.

REKLAMA

***

Wielka awaria CEPIK EPUAP PESEL Ministerstwo Cyfryzacji informuje, że dziś, 12 czerwca, od rana niedostępne są serwisy Obywatel.gov.pl, Pz.gov.pl, Cepik.gov.pl, Epuap.gov.pl oraz systemy SRP, CEPiK oraz ePUAP. Resort dodaje, że oczywiście trwają intensywne prace nad usunięciem awarii. O problemach z rejestracją samochodów, wydawaniem dowodów osobistych, czy też wydawaniem zaświadczeń informują wszystkie urzędy miast w woj. dolnośląskim.

Awaria jest poważna, a jej przyczyny nie są jeszcze znane. Informatycy szukają jej źródła i postarają się usunąć problem jak najszybciej. Co nie działa? Obywatel.gov.pl strona, na której można sprawdzić przez internet m.in. jak wyrobić dowód osobisty, paszport czy prawo jazdy oraz czy gotowe już dokument są do odbioru. Pz.gov.pl profil zaufany – potrzebny choćby przy załatwianiu spraw urzędowych przez internet w USC, US, ZUS albo w urzędzie gminy. Cepik.gov.pl czyli Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców, gdzie można sprawdzić np. punkty karne kierowców online, dane na temat konkretnego pojazdu, właściciela pojazdu czy kierowcy. Epuap.gov.pl dzięki ePUAP można wysłać pismo, przesłać dokumenty do urzędu bez konieczności odwiedzania jego siedziby.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 czerwca 2018 12:12
`