Wieczór w Muzeum. Przy podwieczorku rozmawiali o zakonie Joannitów

Tematy: 


W Muzeum Porcelany w Wałbrzychu odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Podwieczorki u Albertich. W trakcie tych comiesięcznych spotkań słuchacze mają okazję zaznajomić się z zagadnieniami dotyczącymi sztuki śląskiej w perspektywie najnowszych badań i odkryć historyków sztuki.
 
Ostatnie spotkanie poświęcone było działalności zakonu Joannitów na Śląsku w XVII i XVII w., ściśle powiązaną z sytuacją geopolityczną i gospodarczą ówczesnej Europy. Podczas kolejnych kontynuowana będzie historia zakonników spod znaku czerwonego krzyża, w kontekście współpracujących z nimi, ówczesnych artystów.
 
Spotkania podwieczorki u Albertich prowadzi pracownik działu sztuki wałbrzyskiego Muzeum Porcelany Marek Kwaśny – magister historii sztuki, doktorant  instytucie historii sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie przygotowuje monografię śląskiego malarza doby baroku Johanna Jacoba Eybelwiesera.

Koronawirus to bardzo poważna sprawa. Nie ulegamy medialnej panice, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

Dołącz do czytelników Dziennik Wałbrzych.

Komentarze

Dodano: 29 marca 2018 14:42

Pozostałe informacje
© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015