Więcej policji przy stacjach kolejowych i na trasach pociągów. Do soboty trwa akcja  24 Blue Rad

16 listopada 2023 11:16. fot. użyczone policja Wałbrzych

Tematy: 


Do soboty trwa akcja  24 Blue Rad. Przez kolejne dwa dni na stacjach kolejowych i w pociągach pojawi się więcej policji. Akcja jest organizowana na terenie państw członkowskich RAILPOL, czyli europejskiej sieci współpracy policji kolejowej. Jej celem jest zwiększenie i intensyfikacja międzynarodowej współpracy policji kolejowej w Europie oraz zapobieganie zagrożeniom i gwarantowanie skuteczności działań przeciwko przestępczości transgranicznej – czytamy w komunikacie prasowym.

Podczas akcji funkcjonariusze zwracają uwagę na różne aspekty bezpieczeństwa na kolei. Sprawdzają między innymi, czy w pociągach nie dochodzi do kradzieży na szkodę podróżnych i czy nie zakłócają oni porządku publicznego poprzez agresywne i aspołeczne zachowania w wagonach osobowych– informuje kom. Marcin Świeży

Policjanci będą również kontrolować bagaże. Sprawdzać, czy na stacjach i w pociągach nie dochodzi do aktów wandalizmu, a wytypowani podróżni będą legitymowani pod kątem legalności pobytu.

REKLAMA

Oczywiście, w rejonach przejazdów kolejowych funkcjonariusze kontrolują, czy piesi nie przechodzą przez tory w miejscach zabronionych oraz czy kierowcy prawidłowo przejeżdżają przez przejazdy kolejowo-drogowe. Akcja potrwa do sobotniego poranka – informuje policja.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 listopada 2023 11:16
`