Więcej policji i znaków zakazujących zatrzymywania – tak samorządowcy chcą rozwiązać problem korków na Przełęczy Jugowskiej

8 stycznia 2021 16:03. 14.02.2017. Przełęcz Jugowska. Wzdłuż drogi dojazdowej będzie można parkować. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Dziesiątki samochodów zablokowały w minioną środę przejazd Przełęczą Jugowską. Tłok był tak duży, że w pewnym momencie policja zablokowała wjazd na przełęcz od strony Pieszyc. Dziś o tym, jak radzić sobie z korkami na tym odcinku dyskutowali władze powiatu dzierżoniowskiego, Pieszyc i policja.

Do spotkania w tej sprawie doszło dziś w Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie. Samorządowcy podkreślali, że obecny sezon jest szczególny, bo trwają ferie zimowe, które w tym roku odbywają się w jednym terminie, a dodatkowo, ze względu na pandemię zamknięte pozostają między innymi obiekty noclegowe, miejsca kultury i rozrywki, oraz komercyjne atrakcje turystyczne.

Stąd tak duże zainteresowanie naturalnymi i zawsze dostępnymi atrakcjami, w tym przypadku Górami Sowimi.

REKLAMA

Jak informują urzędnicy, w środę droga na odcinku Kamionki – Przełęcz Jugowska przez kilka godzin była poważnie zakorkowana. To efekt nieprawidłowego parkowania dużej liczby samochodów po obu stronach jezdni. W takiej sytuacji auta jadące z Przełęczy Jugowskiej i Kamionek nie mogły się mijać. Korki rozładowały się dopiero po kilkugodzinnej interwencji policji, która zablokowała wjazd na przełęcz.

Samorządowcy wspólnie z policją chcą uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości. W jaki sposób?

Przede wszystkim uzupełnione zostały znaki zakazujące zatrzymywania się pojazdów po lewej stronie jezdni na całej długości drogi do Przełęczy Jugowskiej. W sezonie zimowym, a szczególnie w weekend, funkcjonariusze Policji będą monitorować ruch i pomagać kierujących w bezpiecznym dotarciu do celu podróży. Policja będzie również egzekwować obowiązujące po jednej stronie jezdni zakazy zatrzymywania – czytamy w komunikacie w tej sprawie.

Samorządowcy i policja apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów i proszą o korzystanie z wyznaczonych, bezpłatnych parkingów przy drodze.

W weekendu urzędnicy sugerują kierowcom wjeżdżającym od Kamionek by do domów wracali alternatywną drogą, kierując się na Walim, Rościszów lub Nową Rudę – Wolibórz.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 stycznia 2021 16:03
`