Widok zapiera dech w piersiach. Kamera ze szczytu wieży Zamku Grodno nadaje

18 kwietnia 2019 17:59. kadr z kamery internetowej na wieży Zamku Grodno. Fot. screen webcam

Tematy: 


W internecie pojawił się obraz z kamery zamontowanej na wieży Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim. Wchodząc na oficjalną stronę zabytku możemy zobaczyć Jezioro Bystrzyckie, po lewej stronie, znajdują się Góry Wałbrzyskie, a po prawej już Góry Sowie. W oddali widać także plac budowy nowej kładki nad jeziorem.

Stwierdziłem, że ten widok powinien zachęcić tych, którzy jeszcze na zamku nie byli, którzy jeszcze nie odwiedzili naszej wieży. Przy okazji pokazuje nie tylko krajobraz, ale także warunki pogodowe. Można ocenić, jaka pogoda panuje w Zagórzu Śląskim – mówi Paweł Brzozowski, dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.

Kamera była zamontowana już wcześniej w ramach dużego projektu informatyzacji gminy. W zamku jest jeszcze jedno takie urządzenie, skierowane jest na dolny dziedziniec, póki co obraz z niego nie jest udostępniany. Niewykluczone jednak, że trafi do sieci, gdy zainteresowaniem będzie się cieszył widok z pierwszej kamery.

REKLAMA

Na pewno będziemy śledzić wyniki oglądalności. Myślę, że na początku zainteresowanie będzie ogromne. Chcemy, aby przy okazji poszukiwania widoku z kamery ludzie mogli wejść także na naszą stronę – dodaje Brzozowski.

Widok z kamery można znaleźć na oficjalnej stronie Zamku Grodno – www.zamekgrodno.pl.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 kwietnia 2019 17:59
`