Dodano: 30 stycznia 2022 12:16

Wichura w Jedlinie-Zdroju. Uszkodzone lodowisko, odwołany WOŚP

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Szalejąca wichura nie oszczędziła Jedliny-Zdroju. Porywy silnego wiatru zniszczyły namioty przy nowo otwartym lodowisku:

– Potargało nam wszystkie namioty, szatnie, jedna plandeka jest kompletnie zniszczona. – mówi Wiesław Zalas, szef jedlińskiego ośrodka kultury. – Szatnia i wszystko po prostu odfrunęło. Musieliśmy na szybko przenosić wypożyczalnię, żeby wichura nie pozabierała nam tych łyżew. 

Lodowisko będzie nieczynne do czasu ustania wichury i usunięcia zniszczeń. W Jedlinie-Zdroju odwołano też większość działań związanych z organizacją dzisiejszego 30. Finału WOŚP.

REKLAMA

– Jestem po rozmowie z organizatorami, że też odpuszczamy sobie. Są te alerty bezpieczeństwa, a WOŚP mieliśmy robić w namiocie, lepiej nie ryzykować życiem ludzkim. 

Z powodu szalejącego wiatru straż pożarna wyjeżdżała w Wałbrzychu i powiecie już kilkadziesiąt razy. Najczęściej cierpią dachy i samochody, na które spadają oderwane dachówki. Sporo interwencji to powalone na drogi drzewa. W Michałkowej dwie wielkie sosny całkowicie zatarasowały drogę. Porywy wiatru dochodzą w mieście nawet do 100 km/h. Jak podaje nasz zaprzyjaźniony portal Pogodny Wałbrzych w spokojnym zazwyczaj Szczawnie-Zdroju wiatr wiał z prędkością 98 km/h

Źródło: MOK Jedlina-Zdrój

Źródło: MOK Jedlina-Zdrój

Źródło: OSP Zagórze Śląskie

Źródło: OSP Zagórze Śląskie

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także