Dodano: 30 stycznia 2022 12:16

nasz news Wichura w Jedlinie-Zdroju. Uszkodzone lodowisko, odwołany WOŚP

Tematy: 


Szalejąca wichura nie oszczędziła Jedliny-Zdroju. Porywy silnego wiatru zniszczyły namioty przy nowo otwartym lodowisku:

– Potargało nam wszystkie namioty, szatnie, jedna plandeka jest kompletnie zniszczona. – mówi Wiesław Zalas, szef jedlińskiego ośrodka kultury. – Szatnia i wszystko po prostu odfrunęło. Musieliśmy na szybko przenosić wypożyczalnię, żeby wichura nie pozabierała nam tych łyżew. 

Lodowisko będzie nieczynne do czasu ustania wichury i usunięcia zniszczeń. W Jedlinie-Zdroju odwołano też większość działań związanych z organizacją dzisiejszego 30. Finału WOŚP.

– Jestem po rozmowie z organizatorami, że też odpuszczamy sobie. Są te alerty bezpieczeństwa, a WOŚP mieliśmy robić w namiocie, lepiej nie ryzykować życiem ludzkim. 

Z powodu szalejącego wiatru straż pożarna wyjeżdżała w Wałbrzychu i powiecie już kilkadziesiąt razy. Najczęściej cierpią dachy i samochody, na które spadają oderwane dachówki. Sporo interwencji to powalone na drogi drzewa. W Michałkowej dwie wielkie sosny całkowicie zatarasowały drogę. Porywy wiatru dochodzą w mieście nawet do 100 km/h. Jak podaje nasz zaprzyjaźniony portal Pogodny Wałbrzych w spokojnym zazwyczaj Szczawnie-Zdroju wiatr wiał z prędkością 98 km/h

Źródło: MOK Jedlina-Zdrój

Źródło: MOK Jedlina-Zdrój

Źródło: OSP Zagórze Śląskie

Źródło: OSP Zagórze Śląskie

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Zobacz także