Wicemarszałek Grzegorz Macko nowym szefem wałbrzyskiego PiS

20 września 2021 10:57. Grzegorz Macko. Wicemarszałek województwa dolnośląskiego. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko ma odbudować wałbrzyskie PiS – wynika z ustaleń naszego reportera. Decyzja w tej sprawie zapadła w ubiegłym tygodniu.

Wicemarszałkowi Macko powierzono funkcję pełnomocnika PiS na Wałbrzych i Powiat Wałbrzyski. Ma za zadanie odbudować struktury PiS w Wałbrzychu. Te – decyzją Jarosława Kaczyńskiego, a na wniosek Michała Dworczyka – zostały rozwiązane w styczniu tego roku, po tak zwanej aferze taśmowej. I to właśnie Michał Dworczyk powierzył Macce zadanie odbudowania rozwiązanych struktur PiS.

– Z całą pewnością największym wyzwaniem jest zebranie tych wszystkich osób, które chcą się zaangażować, a do tej pory nie miały takich możliwości poprzez różnego rodzaju niepokoje, na skutek których te struktury zostały w pewnym momencie rozwiązane – powiedział w rozmowie z naszym reporterem wicemarszałek Grzegorz Macko.

REKLAMA

Zdaniem wicemarszałka funkcja samorządowca nie będzie przeszkadzała mu w pełnieniu partyjnych obowiązków:

– Funkcja samorządowca nie tylko nie przeszkadza w byciu politykiem, ale wręcz pomaga, dlatego że kontakty z samorządowcami i różnego rodzaju organizacjami pozarządowymi pomagają w budowaniu dobrej atmosfery w tym, żeby do naszego regionu ściągać różnego rodzaju dobre informacji i inwestycje.

Do czasu rozwiązania struktur wałbrzyskie PiS liczyło około 120 osób. Po ich rozwiązaniu w styczniu tego roku kolejni członkowie byli przywracani w prawach członków partii. Do dziś te  prawa odzyskało ok 20 osób.

29-letni Grzegorz Macko jeszcze niedawno był asystentem Michała Dworczyka. Kiedy ten, w 2015 roku dostał się do Sejmu z okręgu wałbrzyskiego, nastąpił szybki rozwój kariery 23-letniego wówczas Macki. W 2017 został zatrudniony w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a rok później został Wicemarszałkiem województwa Dolnośląskiego.

Powołanie Grzegorza Macki na pełnomocnika PiS w Wałbrzychu zbiegło się z decyzją prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja o kandydowaniu na szefa dolnośląskich struktur PO i jego niemal natychmiastowym zwolnieniu dyscyplinarnym z wałbrzyskiego szpitala.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 września 2021 10:57
`