Dodano: 28 lutego 2024 13:30

Wejście na wieżę widokową będzie płatne? Urzędnicy nie odpowiadają na nasze pytanie w tej sprawie

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Czy wejście na wieżę widokową w parku im. Sobieskiego będzie płatne? Tak przynajmniej wynika z naszych nieoficjalnych informacji. 16. lutego zapytaliśmy o to rzecznika wałbrzyskiego Urzędu Miasta Edwarda Szewczaka. Pytanie ponowiliśmy w poniedziałek. Pomimo zapewnień do czasu publikacji tego tekstu nie dostaliśmy odpowiedzi.

Według naszych nieoficjalnych informacji wejście na wieżę ma być płatne. Bilety mają być do nabycia w położonej poniżej Harcówce. Wieża miałaby też być włączona do wspólnego biletu Wałbrzych Explorer.

16. lutego zadaliśmy rzecznikowi wałbrzyskiego urzędu proste, nie wymagające gromadzenia danych pytania:– W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej dywagacjami, proszę o udziale lenie informacji, czy wejście na wieżę widokową budowaną w parku Sobieskiego będzie, w najbliższej oraz tej dającej się przewidzieć przyszłość płatne. Czy w ogóle brana jest pod uwagę taka możliwość? Jeśli tak, to jakiej wysokości miałaby to być opłata?  – Do dziś nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

REKLAMA

To nie jedyne wątpliwości pojawiające się wokół wieży. W przestrzeni publicznej pojawiła się też informacja o problemach technicznych, jakie miałyby się pojawić podczas montowania ostatniego, najwyższego tarasu wieży oraz dachu. To one miałyby być powodem przeciągających się prac. Tu jednak rzecznik urzędu zareagował bardzo szybko, już po kilku dniach otrzymaliśmy odpowiedź:

– Nie jest to prawda. Podczas montażu konstrukcji wieży główna konstrukcja nośna została zamontowana bez problemów. Projekt wykonawczy wieży wymagał wysokiej dokładności wykonania elementów prefabrykowanych i to stanowiło wyzwanie dla wykonawcy.  

Jest to o tyle dziwne, że górna konstrukcja wieży, o która pytaliśmy, nie jest zamontowana do dziś.

Budowa 34 metrowej wieży w parku im. Sobieskiego rozpoczęła się II połowie obiegłego roku. Jej zakończenie zaplanowano na przełomie marca i kwietnia 2024 roku. Jej koszt wyniósł ponad 10 milionów złotych. Przypomnijmy, że spekulacje dotyczące opłaty za wejście na wieżę pojawiły się też tuż przed oddaniem do użytku wieży na wzgórzu Gedymina. Tam jednak zapytany przez nas o to burmistrz Marek Fedoruk bez wahania temu zaprzeczył.

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także