Weegree Wałbrzych. Pomagają w zatrudnieniu pracowników produkcyjnych

13 grudnia 2017 16:11. Tekst i fotografia: Weagree.
Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Swoje usługi świadczą od ponad 13 lat w kilku krajach Europy. Dobre praktyki zaczerpnięte z rynku pracy w Belgii czy Holandii wykorzystują w Polsce, aby pomagać firmom produkcyjnym poradzić sobie na ciężkim w dzisiejszych czasach rynku pracownika. Weegree, bo o nich mowa to firma rodzinna, która na co dzień obsługuje firmy ze stref ekonomicznych, które zatrudniają pracowników niskiego i średniego szczebla profesji. Nasza gospodarka się rozwija, firmy rozwijają swoje parki przemysłowe przez co zatrudniają coraz większą liczbę pracowników. Receptą na problem braku pracowników na rynku jest rekrutacja poza granicami Polski.

– Najbardziej popularnym kierunkiem jest Ukraina, gdzie prowadzimy dwa swoje własne biura, w których na co dzień pracuje kilku przeszkolonych rekruterów” – mówi Grzegorz Kuliś prezes spółki. – Dobrze przeprowadzony proces rekrutacji pozwala nam pochwalić się dużo wyższą frekwencją pracowników i lepiej dopasowanym ich profilem do pracy, którą mają wykonywać.

Tekst i fotografia: Weegree.

REKLAMA

Nasz dział rozwoju cały czas analizuje proces rekrutacyjny. Codziennie zadajemy sobie pytanie co zrobić, aby pracownicy, których rekrutujemy pracowali chętnie i efektywnie. W konsekwencji stawiamy na odpowiedni standard zakwaterowania, lokując maksymalnie po 2 osoby w jednym pokoju. Nasz dział operacyjny starannie selekcjonuje miejsca zakwaterowania i na bieżąco kontroluje ich stan. Dbamy o to, aby nasi pracownicy mieli komfortowe warunki do mieszkania, bo to przekłada się na ich większe zaangażowanie w wykonywaną pracę.

Nie bez znaczenia jest także kwestia wynagrodzeń. Doradzamy naszym klientom, aby zapewnili odpowiedni poziom gratyfikacji, ponieważ to odbija się pozytywnie na efektywności pracowników i zwiększeniu ich frekwencji. To paradoksalnie powoduje obniżenie kosztów w długim terminie, gdyż wiąże się z mniejszą rotacją pracowników.”
Jak zapewnia prezes spółki bardzo ważnym wyróżnikiem Weegree jest posiadanie wyspecjalizowanych pracowników operacyjnych, którzy od pierwszego dnia współpracy “uczą się” swoich klientów, przez co zdejmują z firm produkcyjnych sporą część pracy.

Na koniec warto dodać, że pracownicy, którzy mają styczność z klientami stosują zasadę otwartej komunikacji. Co to dokładnie znaczy?

– Często spotykamy się z sytuacjami, gdzie klient skarży się na firmy, z którymi miał okazję współpracować wcześniej. Słyszał deklaracje o zapewnieniu nowych pracowników, jednak nie miały one pokrycia w rzeczywistości. Przykładowo agencja zapewniała dostarczenie 10 pracowników na już, z czego się nie wywiązywała. Stąd nasza decyzja o informowaniu klienta o rzeczywistym stanie rekrutacji. Nasi klienci doskonale zdają sobie sprawę z ciężkiej sytuacji na rynku pracy, a rzetelna informacja pozwala im lepiej zaplanować produkcję. Wolimy dać sobie więcej czasu, ale zrealizować obietnicę w zadeklarowanym czasie. Widzimy, że przekłada się to na wzajemne zaufanie i lepszą współpracę – podkreśla Grzegorz Kuliś.

Firma z przyjemnością informuje, że 1 grudnia otworzyła nowe biuro w Wałbrzychu przy ul. Stanisława Moniuszki 1. Do podstawowych zadań oddziału należeć będzie oferowanie usług na rynku lokalnym oraz rekrutacja pracowników. Więcej informacji na: weegree.com/pracodawca

Tekst i fotografia: Weegree.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 13 grudnia 2017 16:11
`