Wczoraj ponad 46 tysięcy zakażeń. Minister Zdrowia zapowiada… znoszenie obowiązku maseczek

9 lutego 2022 10:38. Konferencja prasowa Adama Niedzielskiego fot. Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Krótsza kwarantanna i izolacja, zniesienie obowiązku zakrywania ust i nosa – takie łagodzenie obostrzeń zapowiada Ministerstwo Zdrowia. Dziś na specjalnie zwołanej konferencji prasowej minister Adam Niedzielski podać ma plan odchodzenia od restrykcji pandemicznych.

Ministerstwo zapowiedziało łagodzenie obostrzeń w związku z przejściem piku zimowej fali zakażeń koronawirusem. Wśród propozycji, jakie rozważane są na posiedzeniu rządu znajduje się skrócenie czasu izolacji i kwarantanny oraz w perspektywie miesiąca – częściowe zniesienie obowiązku zakrywania nosa i ust. To miałoby być jedynie rekomendowane dla osób odczuwających dolegliwości przeziębieniowe.

Ministerstwo Zdrowia wraz z Ministrem Edukacji rozważają też skrócenie obowiązującego do końca ferii zimowych okresu nauki zdalnej. Jak powiedzieli wspólnie przedstawiciele ministerstw powrót dzieci do nauki stacjonarnej uważają za absolutny priorytet.  Szczegóły zmian w przepisach pandemicznych poznamy dziś po godzinie 12 na konferencji prasowej Ministerstwa Zdrowia

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 9 lutego 2022 10:38
`