Wbrew działaniom burmistrza Puchar Świata w FourCross w Szczawnie odbędzie się.

13 maja 2015 14:03. Zawodnicy na starcie zawodów Festina Night Race w Szczawnie-Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Wbrew działaniom burmistrza Szczawna-Zdroju Marka Fedoruka w Szczawnie odbędą się mistrzostwa świata w kolarstwie 4xcross. Pieniądze na organizację zawodów wyłoży prywatny inwestor.

Jak donosi Radio Wrocław Andrzejowi Skrzypczakowi, prezesowi klubu rowerowego Wieża Anna, udało się znaleźć fundusze na organizację Mistrzostw Świata w kolarstwie fourcross. Organizację zawodów, które od lat odbywają się na torze na Słonecznej Polanie w Szczawnie-Zdroju storpedował w marcu nowy burmistrz miasta – Marek Fedoruk. Dezawuując rangę mistrzostw, zasłaniając się brakiem funduszy i ponad dwumilionowym deficytem w kasie miejskiej odmówił współfinansowania tegorocznej edycji Mistrzostw.

Takie działanie burmistrza praktycznie przekreśliło możliwość organizacji zawodów. Decyzja spotkała się z gwałtowną reakcją całego środowiska kolarskiego nie tylko w Wałbrzychu i Polsce, ale i na świecie. Do Szczawna od lat przyjeżdżają zawodnicy będący światową czołówką tej dyscypliny sportu. Poza Europejczykami w Szczawnie startowali i wygrywali m.in. zawodnicy USA.

Mimo działań burmistrza wszystko wskazuje na to, że zawody jednak się odbędą. W rozmowie z Michałem Wyszowskim z Radia Wrocław Andrzej Skrzypczak wspomina o inwestorze, który zdecydował się współfinansować organizację Mistrzostw. – Na razie nie chcę zdradzać kto to jest.

REKLAMA

Na to jeszcze przyjdzie pora. Dziś mogę powiedzieć, że pieniądze trafią do nas aż przez Florydę, a zawody najprawdopodobniej się odbędą – mówi prezes klubu Wieża Anna – Andrzej Skrzypczak. To wielka radość i dobra wiadomość nie tylko dla miłośników kolarstwa. Dodajmy, że zawody ściągają na Słoneczną Polanę tysiące widzów. Korzystają na tym i restauratorzy, i hotelarze, i właściciele małych sklepów. Tym bardziej dziwi decyzja burmistrza Marka Fedoruka.

Runda trzecia Pucharu Świata, 4X ProTour 2015 w Szczawnie-Zdroju odbędą się 17 i 18 lipca 2015 na torze na Słonecznej Polanie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 13 maja 2015 14:03
`