Ważne! Wybuch na wschodzie Polski. Nie żyją dwie osoby. Pilne posiedzenie w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego

15 listopada 2022 22:36. Miejsce wybuchu w Przewodowie. Fot. Fb / Monika Szmidt

Do eksplozji doszło po południu w Przewodowie na Lubelszczyźnie w pobliżu granicy z Ukrainą. Informację tę po spotkaniu w BBN potwierdził rzecznik rządu. Eksplozja doprowadziła do śmierci dwóch osób. Na miejscu są odpowiednie służby, które mają dokładnie wyjaśnić sytuację. Jednocześnie rozważana jest możliwość wykorzystania artykułu czwartego Sojuszu Północnoatlantyckiego, który mówi o konsultacjach z innymi członkami sojuszu.

Fakt eksplozji na terenie powiatu hrubieszowskiego potwierdził po spotkaniu w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego rzecznik rządu. Piotr Müller przyznał, że w związku zaistniałą sytuacją wdrożono przewidziane procedury, podwyższono gotowość niektórych jednostek wojskowych na terenie kraju i zwiększono gotowość innych służb.

Jak poinformował rzecznik rządu, rozważana jest kwestia podjęcia procedury wynikającej z artykułu czwartego Paktu Północnoatlantyckiego.

REKLAMA

Weryfikujemy przesłanki wykorzystania artykułu czwartego sojuszu, czyli konsultacji wszystkich członków sojuszu dotyczących właściwej odpowiedzi – powiedział po spotkaniu w BBN szef biura, Jacek Siewiera.

Szef BBN mówił o poważnej sytuacji, z którą mamy do czynienia. Na konferencji zapewniono jednak, że przedstawiciele rządu są w ścisłym kontakcie z sojusznikami z NATO.

Informację o wybuchu, do którego miały doprowadzić rosyjskie rakiety podała wcześniej między innymi agencja  Associated Press, która powołała się na wysokiej rangi urzędnika wywiadu Stanów Zjednoczonych.

Miejsce wybuchu w Przewodowie. Fot. Fb / Monika Szmidt

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 listopada 2022 22:36
`