Ważne! Jest milion dla chorej Nadii. To jednak nie koniec. Potrzeba jeszcze blisko 400 tys. zł

19 listopada 2020 20:39.

Tematy: 


Gigantyczna mobilizacja w internecie dla chorej na ostrą białaczkę limfoblastyczną tybu B Nadii z Wałbrzycha. W niespełna trzy tygodnie na internetowej zbiórce dla 7-latki zebrano milion złotych. To jednak nie koniec. Dziewczynka, by poddać się nowoczesnej terapii leczenia nowotworu potrzebuje jeszcze 400 tysięcy złotych.

Nadia od kilku miesięcy jest w szpitalu, gdzie walczy z rzadką i bardzo agresywną chorobą. Dotychczasowe leczenie nie zadziałało. Jedyną szansą na uratowanie życia dziewczynki jest nowoczesna, ale bardzo kosztowna terapia CAR-T Cell. Ma ona nauczyć organizm 7-latki walki z nowotworem. Liczy się każdy dzień, a potrzebna jest niebotyczna kwota blisko 1,4 mln złotych.

Ostra białaczka limfoblastyczna tybu B to rzadka, agresywna i bardzo odporna na leczenie choroba. W tej chwili Nadia jest w trakcie chemii podtrzymującej. Czeka na innowacyjną metodę leczenia, która w Polsce jest prowadzona dopiero od ubiegłego roku.

REKLAMA

Polega na pobraniu pacjentowi komórek, a następnie “przeprogramowaniu” ich w taki sposób, aby nauczyły się atakować i zwalczać komórki nowotworowe. Niestety jej koszt jest astronomiczny… – niemal 1,4 mln złotych! – czytamy zbiórce na portalu siepomaga.pl.

Gigantyczna mobilizacja trwa w internecie. W zbiórkę angażują się internauci z całej Polski. Na jednym z portali społecznościowych działa specjalna grupa, w której licytowane są przedmioty przekazywane na rzecz pomocy Nadii.

Zbiórka wciąż trwa. Liczy się każda złotówka. Pieniądze na pomoc dziewczynce można przekazywać pod tym adresem – siepomaga.pl.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 listopada 2020 20:39
`