Watykański ekspert od walki z pedofilią w Kościele przyjedzie do Świdnicy i Wałbrzycha

10 czerwca 2019 17:25. Kościół pw Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Wałbrzychu. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Arcybiskup Charles Scicluna będzie gościem w czasie 383. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski. Tę zaplanowano w najbliższe czwartek i piątek w Świdnicy i Wałbrzychu z okazji obchodów 15. lecia diecezji świdnickiej. Sprawa pedofilii w kościele także ma być poruszona.

W pierwszy dzień uroczystości, 13 czerwca, zaplanowano między innymi prezentację programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na kolejny rok liturgiczny, dyskusję o migracji czy duszpasterstwie kobiet.

Drugi dzień obrad ma być poświęcony głównie kwestii wykorzystywania seksualnego małoletnich przez duchownych. To właśnie spotkanie w tej sprawie poprowadzi wysłannik Watykanu, sekretarz pomocniczy Kongregacji Nauki Wiary. Arcybiskupa zaproszono na spotkanie w czerwcu ubiegłego roku. Na tym samym spotkaniu Episkopat ma także przypomnieć decyzje, które zapadły na ostatnim zebraniu Rady Stałej KEP, a które mają na celu doskonalenie systemu prewencji i pomocy ofiarom.

REKLAMA

Spotkanie zorganizowane jest przy okazji obchodów 15. lecia istnienia diecezji świdnickiej. Głównym punktem uroczystości ma być msza święta w katedrze św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy, którą zaplanowano w czwartek o godzinie 18.oo. Dzień później eucharystia odprawiona zostanie o godzinie 7.30 w Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego w Wałbrzychu. Przewodniczyć będzie jej arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 czerwca 2019 17:25
`