Dodano: 6 września 2023 09:27

Wandale powybijali szyby we wiatach przystankowych. Urzędnicy proszą o pomoc w ustaleniu sprawców

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pracownicy Wałbrzyskiego Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta proszą o pomoc w ustaleniu osób, które w nocy z soboty na niedzielę wybiły szyby w kilku wiatach przystankowych na terenie miasta. Straty szacowane są w tysiącach złotych.

O bezmyślnej dewastacji przystanków autobusowych wałbrzyscy urzędnicy napisali w mediach społecznościowych. W aż czterech wiatach wandale powybijali niemal wszystkie szyby. Wiaty stały się w  bezużyteczne,  a naprawa będzie kosztowała krocie.

– Zgłaszamy ten fakt wybicia szyb do policji. Policja poszukuje sprawcy. Niestety w tym rejonie nie ma miejskiego monitoringu, nie ma też monitoringu sprawcy, toteż ustalenie sprawcy będzie trudne. – powiedział Mariusz Kacała z Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta.

REKLAMA

I to właśnie dlatego urzędnicy apelują o pomoc mieszkańców w ustaleniu tożsamości wandali, którzy zniszczyli szklane wiaty.

– W okolicy tej wiaty teren jest dosyć mocno zasiedlony. Jest tam ten charakterystyczny budynek, jest duża kamienica, są inne budynki. Nie jest to miejsce odosobnione, niezasiedlone. być może ktoś widział zajście. Stąd właśnie mój apel. 

W sumie w ciągu zaledwie jednej nocy zniszczone zostały wiaty na terenie niemal całego miasta – przy ulicach Wieniawskiego, Bystrzyckiej, Sikorskiego i Niepodległości.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także