Dodano: 15 kwietnia 2024 11:41

Wandal, który wymalował ekrany na obwodnicy i elewacje budynków trafił na 3 miesiące do aresztu. Wulgarne bazgroły to tylko część jego kłopotów

Postaw mi kawę na buycoffee.to

47-letni mężczyzna, który wymalował sperejem wulgarne hasła na terenie prawie całego Wałbrzycha trafił do aresztu. Spędzi tam kolejne 3 miesiące.

O wulgarnych hasłach, jakie pojawiły się na murach budynków i ekranach energochłonnych przy Europejce informowaliśmy w ubiegłym tygodniu. W tej sprawie pisali do nas mieszkańcy, informację o roszczeniach zamieścił też na swojej stronie Zakład Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta, którego pracownicy złożyli na policji zawiadomienie. Straty spowodowane działaniem wandala łącznie oszacowane zostały na kwotę ponad 100 tysięcy złotych.

Policjanci nie mieli kłopotu z ustaleniem tożsamości sprawcy, który został zatrzymany już kilkanaście godzin później. Konsekwencje za zniszczenie elewacji to jednak tylko część jego kłopotów. W mieszkaniu zatrzymanego policjanci znaleźli  ponad pół kilograma (blisko 6 tysięcy porcji handlowych) amfetaminy, marihuanę  tabletki MDMA.

REKLAMA

W toku wykonanych czynności policjanci zabezpieczyli także 149 paczek nielegalnych papierosów, spraye służące do popełnienia przestępstwa oraz, na poczet przyszłej kary, samochód dostawczy i gotówkę w kwocie 2,2 tys. złotych.

Mężczyzna i jego partnerka usłyszeli zarzuty. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

fot. użyczone czytelnik

fot. użyczone czytelnik

fot. użyczone ZDIKUM

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także