Walimski korowód. Uczniowie sięgnęli po historię mody codziennej

6 czerwca 2018 11:23.

Tematy: 


Warszawscy cwaniacy, dzieci kwiaty, piękne damy czy umundurowani żołnierze – to wspaniały przegląd strojów, jaki oglądać można było 5 czerwca podczas zorganizowanego w Walimiu happeningu, dotyczącego okresów w modzie i stylu życia na przestrzeni od dwudziestolecia międzywojennego do współczesności. Impreza odbyła się z okazji obchodzonej w tym roku setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Jej organizatorem były: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Walimiu oraz jugowicka Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka. Barwny pochód uczniów z obu szkół przeszedł głównymi ulicami Walimia, by dotrzeć na salę w Centrum Kultury i Turystyki, gdzie zorganizowana została wystawa dotycząca literatury i sztuki w Niepodległej Polsce.

Przystanek w CKiT nie był jedyną atrakcją. Autobus przewiózł wszystkich do pobliskich Jugowic, gdzie uczniowie kolejny już raz sformowali barwny pochód.

REKLAMA

Kulminacyjny punkt imprezy miał miejsce na stacji PKP, na kolejnej z wystaw, poświęconej historii filmu, reżyserom i aktorom. 6 czerwca uczniowie znów przebiorą się i przejdą tym razem przez Dziećmorowice i Zagórze Śląskie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 6 czerwca 2018 11:23
`