W Walimiu łatwiej ze sprawami urzędowymi

5 stycznia 2018 10:58. E-kiosk w Urzędzie Gminy w Walimiu. Fot. użyczona / UG Walim

Tematy: 


Od nowego roku w Urzędzie Gminy Walim zacznie obowiązywać elektroniczny system usług. Ma on usprawnić pracę urzędników i ułatwić życie  mieszkańcom. Dzięki nowemu rozwiązaniu każdy kto będzie musiał załatwić urzędową sprawę, będzie mógł to zrobić wygodnie z domu lub z dowolnego miejsca z telefonu komórkowego posiadającego dostęp do internetu.

– To doskonałe rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych, mających trudności z poruszaniem się, ale również dla tych, którzy pracują w godzinach funkcjonowania urzędu i zwyczajnie nie dysponują czasem na załatwianie formalności urzędowych – podkreśla Adam Hausman, Wójt Gminy Walim. – W dzisiejszych czasach wiele osób ma dostęp do komputera i internetu, a to pozwala na rejestrację w e-usługach i możliwość załatwiania swoich spraw z domu przez całą dobę i w każdy dzień tygodnia. Również w weekend – dodaje Aleksandra Ignaszak, Sekretarz Gminy Walim i jednocześnie koordynator ds. systemu EZD.

System umożliwia np. podgląd na jakim etapie znajduje się sprawa, czy zlecenie płatności elektronicznie.

REKLAMA

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu e-usług publicznych w Gminie Walim. Jej koszt to około 415 tysięcy złotych, z czego ponad 80 procent pochodzi z dofinansowania.

Od 1 stycznia klienci urzędu nie muszą już kierować się do sekretariatu by zostawić czy wypełnić pismo. Do tego służy specjalnie utworzone na te cele stanowisko, którego uruchomienie związane jest z wprowadzeniem w urzędzie systemu elektronicznego zarządzania dokumentacją – EZD.

Kancelaria mieści się w holu, na wprost wejścia do urzędu. Jej prowadzeniem zajmuje się Ewelina Firlej.

Mieszkańcy gminy ze swoimi sprawami nie idą już jak dawniej do sekretariatu, a do kancelarii. Tutaj zostawią wszelkie pisma, podania, dokumenty, oprócz wniosków o wydanie dowodu osobistego i działalności gospodarczej – wyjaśnia Ewelina Firlej.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 5 stycznia 2018 10:58
`