Walim: Policyjny pościg za pijanym kierowcą

16 lutego 2018 11:29. fot. ilustracyjna

Tematy: 


Policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy po pościgu zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i podjął ucieczkę. Podczas legitymowania okazało się, że 53-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło w Walimiu na ul. Wyszyńskiego wczoraj około godziny 21. Głuszyccy funkcjonariusze mieli przeczucie, iż kierujący jedzie samochodem marki Daewoo pod wpływem alkoholu. Niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyzny do kontroli drogowej. Kiedy mundurowi zbliżyli się do samochodu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierujący jednak przyspieszył i dalej kontynuował jazdę. Ucieczka zakończyła się trzy kilometry dalej przy ul. Słowackiego w Walimiu. Tam mężczyzna został zatrzymany.

53-letni mieszkaniec tej miejscowości w trakcie legitymowania oświadczył, że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz jest nietrzeźwy i dlatego podjął decyzję o ucieczce. Badanie wykazało u niego 1,87 promila alkoholu we krwi.

REKLAMA

Sprawca odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania samochodu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu, jazdę bez uprawnień i pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 lutego 2018 11:29
`