Walim: Policyjny pościg za pijanym kierowcą

16 lutego 2018 11:29. fot. ilustracyjna

Tematy: 


Policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy po pościgu zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i podjął ucieczkę. Podczas legitymowania okazało się, że 53-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło w Walimiu na ul. Wyszyńskiego wczoraj około godziny 21. Głuszyccy funkcjonariusze mieli przeczucie, iż kierujący jedzie samochodem marki Daewoo pod wpływem alkoholu. Niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyzny do kontroli drogowej. Kiedy mundurowi zbliżyli się do samochodu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierujący jednak przyspieszył i dalej kontynuował jazdę. Ucieczka zakończyła się trzy kilometry dalej przy ul. Słowackiego w Walimiu. Tam mężczyzna został zatrzymany.

53-letni mieszkaniec tej miejscowości w trakcie legitymowania oświadczył, że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz jest nietrzeźwy i dlatego podjął decyzję o ucieczce. Badanie wykazało u niego 1,87 promila alkoholu we krwi.

Sprawca odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania samochodu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu, jazdę bez uprawnień i pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna.

Koronawirus to bardzo poważna sprawa. Nie ulegamy medialnej panice, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

Dołącz do czytelników Dziennik Wałbrzych.

Komentarze

Dodano: 16 lutego 2018 11:29
Pozostałe informacje
© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015