Walczymy z samotnością seniorów– Polskie Stowarzyszenie mali bracia Ubogich

18 września 2023 10:08. fot. użyczone stpwarzyszenie malibracia Ubogich
Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Polskie Stowarzyszenie mali bracia Ubogich, działające od 20 lat w Polsce, jest członkiem Międzynarodowej Federacji mali bracia Ubogich. „Kwiaty ponad chlebem” – to motto, które przyświeca działaniom Stowarzyszenia, podkreślając wagę relacji międzyludzkich. Obecnie Stowarzyszenie działa w 12 miastach, w tym: Warszawie, Lublinie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Świdniku, Gnieźnie, Pruszkowie, Tarnowie, Legionowie i od niedawna w Wałbrzychu.

Misją Stowarzyszenia jest bycie głosem tych, którzy na co dzień są niewidoczni w społeczeństwie – seniorów, którzy czują się samotni i niewysłuchani. Dzięki działaniom stowarzyszenia, ponad 700 samotnych seniorów z różnych miast Polski nie czuje się zapomnianych

Seniorzy często potrzebują wsparcia – nie tylko przy zabezpieczeniu podstawowych potrzeb, ale również potrzebują drugiego człowieka, aby z nim rozmawiać. Wolontariusze spędzają czas z seniorami, odwiedzają ich w domach, towarzysząc im podczas spacerów czy wizyt w kinie – mówi Joanna Mielczarek, Dyrektor Stowarzyszenia -„Troski dzielone z drugim człowiekiem maleją o połowę’’. Budujemy relacje oparte na przyjaźni, które ubogacają zarówno seniora, jak i wolontariusza.

REKLAMA

Jedną z inicjatyw Stowarzyszenia jest akcja „Wakacje jednego dnia”, w ramach której wolontariusze organizują krótkie wycieczki dla seniorów, by zapewnić im odrobinę radości i słońca.

Jeden dzień wakacji potrafi być dla nich namiastką letniego wypoczynku, zwłaszcza jeśli nie mają z kim wyjechać – mówi Agnieszka Cymerkiewicz, koordynatorka regionalna Stowarzyszenia na Dolnym Śląsku– Wolontariusze spędzają z seniorami prawie cały dzień, odwiedzając różne miejsca, takie jak ogród botaniczny, zoo, czy Zamek Książ w Wałbrzychu.

Chcesz dowiedzieć się więcej lub wesprzeć działalność Stowarzyszenia, odwiedź stronę www.malibracia.org.pl. Możesz dołączyć do grona wolontariuszy, którzy nieustannie niosą wsparcie dla seniorów w duchu hasła „Kwiaty ponad chlebem”.

https://www.youtube.com/watch?v=KJo5cz7qYFc

Jak się zgłosić do programu?

Jeżeli jesteś seniorem czującym się samotnie, brakuje ci kontaktu z drugą osobą, drogi seniorze, zadzwoń pod numer 660 236 976.

Natomiast jeżeli znamy samotnych seniorów w okolicy, przekażmy im numer kontaktowy.

Jeżeli chcesz zostać wolontariuszem wejdź na stronę:

https://www.malibracia.org.pl/wolontariat/jak-zostac-wolontariuszem/

lub zadzwoń pod numer telefonu 660 236 976.

 

Program „Obecność” w Wałbrzychu w 2023 r. jest realizowany we współpracy z Fundacją Biedronki.

fot. użyczone stowarzyszenie mali bracia Ubogich

fot. użyczone stowarzyszenie mali bracia Ubogich

fot. użyczone stowarzyszenie mali bracia Ubogich

fot. użyczone stowarzyszenie mali bracia Ubogich

fot. użyczone stowarzyszenie mali bracia Ubogich

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 18 września 2023 10:08
`