Cztery wałbrzyszanki będą reprezentowały Polskę na festiwalu w Gruzji

21 sierpnia 2017 12:55. Dziewczynki z Wałbrzycha na festiwalu w Gruzji. Fot. użyczona

Tematy: 


To kontynuacja tegorocznej edycji programu dla dzieci, który na przełomie czerwca i lipca odbył się także po raz czwarty w Wałbrzychu. Już w sierpniu, w regionie Samcche-Dżawachetia spotkają się uczestnicy z 6 grup artystycznych z różnych stron świata. W sumie w gruzińskiej odsłonie programu udział weźmie 31 uzdolnionych dzieci z 4 krajów: Gruzji, Iranu, Izraela i Polski.

Brave Kids w Gruzji to konsekwencja naszej wieloletniej współpracy z organizacjami z tego kraju – mówi Iwona Stankova, koordynator gruzińskiej części projektu Brave Kids. – Podobnie jak w Polsce, nie zabraknie charakterystycznych dla Brave Kids warsztatów artystycznych, pokazów grupowych, parad i spektakli. To również fantastyczna okazja dla dzieci, żeby poznać zupełnie inny kraj i zdobyć nowe doświadczenia.

Parada w pociągu, pokazy, warsztaty artystyczne

REKLAMA

Podobnie, jak w trakcie polskiej edycji, w Gruzji zaangażowana zostanie lokalna społeczność co pozwala wzajemnie poznać swoje kultury oraz uczyć się życia w przyjaźni i różnorodności.

W gruzińskiej edycji projektu Brave Kids wezmą udział młodzi tancerze z grupy Dance Effort z Krakowa, a polski folklor zaprezentują cztery utalentowane dziewczynki z Wałbrzyskiej Szkoły Talentów przy Wałbrzyskim Ośrodku Kultury. Przyjadą tam również muzycy z grupy Ukuleles for Peace z Izraela, młode aktorki z kilku irańskich miast skupionych wokół organizacji Donya Children Research Insitute oraz członkowie dwóch lokalnych gruzińskich zespołów wokalno-tanecznych: Zarzma i Szewardeni.

W planie wydarzeń jest m.in. pierwsza w historii parada Brave Kids, która odbędzie się w pociągu. Dzieci w swoich tradycyjnych strojach, z instrumentami przejadą historyczną trasą pociągiem Kukushka (kukułka) łączącą Bakuriani z Bordżomi. Następnie zaprezentują swoje talenty i tradycje spacerując w barwnym korowodzie ulicami miasta Bordżomi. Liderki wałbrzyskiej grupy wezmą udział w zajęciach integracyjno-edukacyjnych dla liderów i poprowadzą specjalne warsztaty dla lokalnych dzieci. Z kolei Finałowy Spektakl Brave Kids zaplanowano na 28 sierpnia w Teatrze w Achalciche.

W ciągu dziesięciu dni dzieci i młodzież będą wymieniać się swoimi umiejętnościami i kulturami pod okiem dwóch instruktorek artystycznych – Mary Sadowskiej z Polski i Liako Gogidze z Gruzji.

Gruzja po raz drugi

Głównym organizatorem projektu Brave Kids jest Stowarzyszenie Kultury Teatralnej „Pieśń Kozła” z Wrocławia, w Gruzji orgaznizowany jest przy współudziale Tsiry Meskhishvili i organizacji Toleranti z Achalciche, która zajmuje się tym już po raz drugi, a wałbrzyska grupa została rekomendowana dzięki współpracy Fundacji ‘emu’ im. Elżbiety Marii Urbańskiej z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury.

Reprezentacja Wałbrzyskiej Szkoły Talentów to grupa czterech dziewczynek, które łączy muzyka, taniec oraz miłość do polskiego folkloru. Antosia, Milenka, Hania i Maya pochodzą z domów, gdzie okna na ŚWIAT otwiera się szeroko, tak aby doświadczyć różnorodności kulturowej i międzynarodowej przyjaźni. Od kilku lat są zaangażowane w Brave Kids, który jest ważną częścią ich życia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 sierpnia 2017 12:55
`