Wałbrzyszanka potrzebuje krwi. Gigantyczna mobilizacja wśród mieszkańców Wałbrzycha

2 lipca 2019 23:22. fot. żródło: Pixabay.com

Tematy: 


– Nie wiem, jak mam zacząć to pisać, więc zacznę konkretnie. Zachorowałam na białaczkę. Pilnie potrzebuje krwi 0rh- – napisała Hortensja Bystrzycka na swoim koncie internetowym kilka godzin temu. Apel udostępniło już kilka tysięcy osób. To jednak nie koniec, na apel trzeba odpowiedzieć i odwiedzić Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Wałbrzyszanka ma 29 lat. Dziś dowiedziała się, że zdiagnozowano u niej ostrą białaczkę. Matka czteroletniej Poli za kilkanaście dni miała wyjść za mąż. Choroba pokrzyżowała wszystkie plany. Przed 29-latką chemioterapia i długie leczenie. W tej chwili wałbrzyszanka potrzebuje krwi 0RH-. Apel z prośbą o oddawanie bezcennego leku kobieta wysłała do swoich znajomych.

Każda minuta się liczy, A JA BARDZO CHCĘ ŻYĆ…!!! – napisała w SMSie.

REKLAMA

Informację kolejne osoby rozsyłały do kolejnych znajomych. Setki osób udostępniły apel także na portalach społecznościowych.

By pomóc to jednak nie wystarczy. Potrzebną krew trzeba jeszcze oddać. Można to zrobić w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, codziennie w godzinach od 7.00 do 13.30. Warto zaznaczyć, że to krew dla Hortensji Bystrzyckiej. Osoby, które mają inną grupę krwi, także mogą zaznaczyć, że to dar dla wałbrzyszanki, wówczas jest szansa wymienienia bezcennego leku na potrzebną grupę krwi.

 

 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 lipca 2019 23:22
`