Wałbrzyszanka oszukiwała na Allegro i OLX. Usłyszała 23 zarzuty

29 września 2021 13:25. Źródło KMP Wałbrzych, fot. ilustracyjna, Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Aż 23 zarzuty usłyszała młoda wałbrzyszanka, która na portalach aukcyjnych i sprzedażowych oferowała do sprzedaży przedmioty, których nie posiadała. W niecałe 3 miesiące wyłudziła w ten sposób 13 tysięcy złotych. Teraz grozi jej nawet 5 lat więzienia.

20-letnia wałbrzyszanka oferowała do sprzedaży rzekomo używane przedmioty wszelkiego rodzaju: m.in. konsole do gier, telefony komórkowe, zabawki, a nawet kanapę. Kupujący wpłacali zaliczki w kwocie kilkuset złotych i czekali na przesyłki. Nigdy jednak paczek się nie doczekali. Młodą oszustkę policjanci zatrzymali 2 dni temu. Zgromadzony materiał pozwolił postawić jej zarzuty działań mających na celu osiągnięcie korzyści majątkowej i doprowadzenie grupy osób do niekorzystnego rozporządzania mieniem. Kobieta stanie przed sądem.

Przy tej okazji policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie szczególnej rozwagi przy zawieraniu transakcji na odległość. Radzą korzystać z oferowanych przez serwisy sprzedażowe bezpiecznych metod pośredniej płatności, uważne śledzenie komentarzy wystawionych osobom sprzedającym oraz natychmiastowe zgłaszanie wszelkich prób oszustw, nawet na drobne kwoty, policjantom.

Dodano: 29 września 2021 13:25
`