Wałbrzyszanka oszukiwała na Allegro i OLX. Usłyszała 23 zarzuty

29 września 2021 13:25. Źródło KMP Wałbrzych, fot. ilustracyjna, Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Aż 23 zarzuty usłyszała młoda wałbrzyszanka, która na portalach aukcyjnych i sprzedażowych oferowała do sprzedaży przedmioty, których nie posiadała. W niecałe 3 miesiące wyłudziła w ten sposób 13 tysięcy złotych. Teraz grozi jej nawet 5 lat więzienia.

20-letnia wałbrzyszanka oferowała do sprzedaży rzekomo używane przedmioty wszelkiego rodzaju: m.in. konsole do gier, telefony komórkowe, zabawki, a nawet kanapę. Kupujący wpłacali zaliczki w kwocie kilkuset złotych i czekali na przesyłki. Nigdy jednak paczek się nie doczekali. Młodą oszustkę policjanci zatrzymali 2 dni temu. Zgromadzony materiał pozwolił postawić jej zarzuty działań mających na celu osiągnięcie korzyści majątkowej i doprowadzenie grupy osób do niekorzystnego rozporządzania mieniem. Kobieta stanie przed sądem.

Przy tej okazji policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie szczególnej rozwagi przy zawieraniu transakcji na odległość. Radzą korzystać z oferowanych przez serwisy sprzedażowe bezpiecznych metod pośredniej płatności, uważne śledzenie komentarzy wystawionych osobom sprzedającym oraz natychmiastowe zgłaszanie wszelkich prób oszustw, nawet na drobne kwoty, policjantom.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 29 września 2021 13:25
`