Wałbrzyszanin powołany do kadry narodowej. Ma dopiero 15 lat

26 stycznia 2021 18:49. Bartłomiej Nackowski, Fot. użyczona / Chełmiec Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Bartłomiej Nackowski – 15-latek z Wałbrzycha powołany został do kadry narodowej siatkarzy kategorii U17. Jak mówi Fabian Kurzawiński, I trener II-ligowego  Chełmca Wałbrzych, to pokłosie programu szkoleniowego dzieci i młodzieży jaki od kilku lat prowadzony jest w Wałbrzychu.

15-letni wychowanek wałbrzyskiego UKS Kinder Volleyball od tego sezonu regularnie siada na ławce rezerwowych seniorskiej drużyny Chełmca Wałbrzych. I chociaż do rozegrania pełnego spotkania ciągle daleka droga, to coraz częściej wspiera starszych kolegów w akcjach ofensywnych:

– Trenuje, wchodzi na meczach na akcje, podnosi swoje umiejętności. To bardzo cieszy, pokazuje, że proces szkolenia, który kilka lat temu został przestawiony na młodzież  ma sens – wyjaśnia Fabian Kurzawiński, trener Chełmca Wałbrzych.

REKLAMA

Grający w II lidze Chełmiec kilka lat temu postawił na budowę drużyny w oparciu o młodzież z Wałbrzycha. Rozwiązano kontrakty z zawodnikami spoza miasta, drużynę oparto niemal wyłącznie na wychowankach miejscowego klubów: 

– Mamy bardzo zdolną młodzież, o czym świadczy fakt, że w 18 osobowej kadrze seniorów mamy 17 wychowanków, z czego 11 młodzieżowców. Płacimy za to frycowe, ponieważ wyniki są trochę gorsze niż poprzednio, mamy troszkę niższy poziom gry sportowy, ale to zaprocentuje za 2-, 3 lata. 

Bartłomiej Nackowski znalazł się w 18 najlepszych zawodników  poniżej 17 roku życia w kraju. Razem z pozostałymi siatkarzami kadry narodowej od 31 stycznia na obozie w Zakopanem przygotowywał się będzie do nadchodzących mistrzostw Europy U-17

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 26 stycznia 2021 18:49
`