Wałbrzyszanin w polskiej kadrze narodowej w curlingu

15 listopada 2017 15:08. Reprezentacja Polski w curlingu. Fot. Sopot Curling Team

Tematy: 


W piątek 17 listopada rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Curlingu. Tegoroczny championat w tej zimowej dyscyplinie olimpijskiej zostanie rozegrany w szwajcarskim St. Gallen. Dziesięć najlepszych drużyn starego kontynentu rywalizować będzie w dywizji A. Równocześnie rywalizować będzie Dywizja B ME, w której znajduje się 16 drużyn męskich oraz 10 kobiecych. Właśnie w tej niższej dywizji będą rywalizować Polacy.

W kadrze narodowej znalazł się Bartosz Łobaza z Wałbrzycha. Jest absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego. Swoją sportową przygodę zaczynał grając w piłkę nożną w Czarnych Wałbrzych, a podczas pierwszych startów w curlingu grał w drużynie Karkonoskiego Klubu Curlingowego Piechowice „Wałbrzych”. Tegoroczne Mistrzostwa Europy będą już trzecią tej rangi imprezą w której weźmie udział. Aktualnie Bartosz pracuje i mieszka we Wrocławiu gdzie jest również trenerem piłki nożnej w szkółce piłkarskiej Forza Wrocław.

Męska Reprezentacja Polski grająca w składzie Borys Jasiecki, Krzysztof Domin, Damian Cebula, Bartosz Łobaza i Konrad Stycz, przygotowywała się do Mistrzostw uczestnicząc w mocno obsadzonych turniejach w Pradze oraz łotewskim Tukums. Warto zaznaczyć że ten ostatni turniej zaliczany jest do najbardziej prestiżowego cyklu turniejów World Curling Tour.

REKLAMA

Polska nie może się jeszcze pochwalić występami w Grupie A Mistrzostw Europy, jednak do tej pory prawie zawsze była najwyżej sklasyfikowanym krajem, który nie posiada hali curlingowej. W październiku 2016 został oddany do użytku pierwszy w Polsce tor zbudowany „od zera” wyłącznie do curlingu. Powstał on przy Hali Olivia w Gdańsku. Zaś na początku 2018 ma zostać oddana do użytku pierwsza w pełni profesjonalna hala do curlingu w Łodzi.

Mistrzostwa Europy potrwają do 25 listopada. Wstęp na Grupę B jest bezpłatny.

Bartosz Łobaza. Fot. Sopot Curling Team

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 listopada 2017 15:08
`