Dodano: 23 maja 2024 16:29

Mieszkaniec Wałbrzycha podejrzany o kradzież 1,5 mln złotych. Do napadu doszło rok temu w Świdnicy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Dziesięć lat więzienia może grozi mieszkańcowi Wałbrzycha podejrzanemu o kradzież 1,5 mln złotych. Do przestępstwa doszło 15 marca 2023 roku w Świdnicy na ulicy Westerplatte pod galerią.

Ochroniarz przyjechał samochodem firmowym, zatrzymał się pod galerią, wysiadł i zamknął pojazd. Następnie udał się do galerii, by odebrać utarg. Gdy wrócił do pojazdu i był w środku zauważył, że włączyły się światła awaryjne. Wysiadł i zobaczył zamaskowanych sprawców, którzy ze środka pojazdu zabierali worki z utargiem zebranym wcześniej z różnych placówek handlowych. Ochroniarz podjął pościg, ale sprawcy uciekli. Niedługo później w lesie między Świdnicą, a Modliszowem odnaleziono spalony samochód, który jak ustalili policjanci wykorzystany został przez sprawców tej kradzieży – informuje świdnicka policja.

Jak informuje policja. Na miejscu zdarzenia zabezpieczono wiele śladów i dowodów, które były związane z przestępstwem, a także z osobami, które brały w nim udział.

REKLAMA

Funkcjonariusze z Komendy Policji w Świdnicy pracując nad sprawą wykonali szereg czynności dochodzeniowo-śledczych, a także operacyjnych. Wszystkie przeprowadzone czynności pozwoliły na ustalenie jednego ze sprawców tego czynu. Okazał się nim mieszkaniec Wałbrzycha, który 16 maja br. został zatrzymany – mówi asp. Magdalena Ząbek.

Mężczyzna usłyszał zarzut włamania do samochodu specjalistycznego służącego do przewozu środków pieniężnych i kradzieży pieniędzy w kwocie ponad 1,5 mln złotych. Na wniosek Prokuratora, mężczyzna został aresztowanie na 3 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci w sprawie prowadzą dalsze czynności.

fot. użyczone Policja Świdnica

fot. użyczone Policja Świdnica

fot. użyczone Policja Świdnica

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także