Wałbrzyszanin, Mariusz Kotarba na liście Wiosny do europarlamentu

26 marca 2019 19:46. Konwencja wyborcza partii wiosna. Fot. użyczona / photorav

Tematy: 


Listę kandydatek i kandydatów Wiosny do Parlamentu Europejskiego z okręgu dolnośląsko-opolskiego przedstawił we Wrocławiu Robert Biedroń. Otwiera ją Krzysztof Śmiszek, doktor nauk prawnych. Na dziesiątej pozycji znalazł się wałbrzyszanin, Mariusz Kotarba. Wśród kandydatów jest także Szymon Chojnowski, wiceprezydent Świdnicy.

Dzisiaj polska polityka potrzebuje zmiany, potrzebuje odnowy i świeżości, potrzebuje ludzi kompetentnych i wykształconych, znających, w przypadku wyborów do Parlamentu Europejskiego, Unię Europejską – mówił we Wrocławiu Robert Biedroń, lider Wiosny.

Liderem dolnośląsko-opolskiej listy jest doktor Krzysztof Śmiszek, doktor nauk prawnych, wykładowca i były urzędnik.

REKLAMA

Jako członek Parlamentu Europejskiego będę walczył oto, aby instytucje europejskie, wreszcie skutecznie zaczęły pilnować wszystkich naruszeń praworządności, praw człowieka,  nie tylko w Polsce, ale we wszystkich krajach Unii Europejskiej, które tych standardów nie przestrzegają – mówił Śmiszek we Wrocławiu.

Dziesiąte, ostatnie miejsce na liście otrzymał wałbrzyszanin Mariusz Kotarba, doktor nauk o kulturze fizycznej, wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, a w latach 2010-2012 wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wałbrzyskiego.

To połączenie nauki i doświadczenia w działaniu samorządowym. Będę szczęśliwy jeżeli będziesz promował też rzeczy w Parlamencie Europejskim – mówił opisując Kotarbę Krzysztof Śmiszek.

Miejsce trzecie zajmuje na liście wiceprezydent Świdnicy Szymon Chojnowski. Chojnowski na co dzień zajmuje się polityką społeczną, zagraniczną czy finansami miasta.

Pan prezydent pracował wcześniej także w Ministerstwie Finansów, zajmował się także polityką finansową międzynarodową. To jest odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu – tak Chojnowskiego opisywał na wrocławskiej konferencji Śmiszek.

 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 26 marca 2019 19:46
`