Dodano: 31 maja 2023 10:53
Wałbrzyszanin chce przebiec 440 km po górach, żeby pomóc chorej dziewczynce
Tematy: robert kozak
Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!
440 kilometrów morderczej trasy po górach – od Prudnika do Świeradowa-Zdroju chce przebiec wałbrzyszanin, Robert Kozak. W czasie biegu chce zbierać pieniądze na rehabilitację córki swojego kolegi. Zaledwie kilkumiesięczna dziewczynka przeszła niedawno przeszczep wątroby.
440 kilometrów to oznaczony czerwonym znakiem Główny Szlak Sudecki. Mieszkający w Wałbrzychu Robert wybrał go nieprzypadkowo, świadom trudności, z jakimi się będzie musiał zmierzyć. Jak powiedział naszej reporterce, pierwsze 100 km będzie w miarę łatwe, potem zaczną się schody.
Nowoczesne centrum kształcenia w Wałbrzychu.
Branżowe Centrum Umiejętności stawia na mechatronikę i technologie przyszłości
– Praktycznie góra, dół, góra dół. Nasze Góry Suche, Wałbrzyskie, Biskupia Kopa, Karkonosze, Izery. Będzie ciężko – powiedział tuż przed wyjazdem Robert Kozak.
To nie pierwsza jego przygoda z ultra dystansami. Za sobą ma już 240-kilometrowy bieg. Zakłada, że na pokonanie 440 kilometrów, włącznie z przerwami na odpoczynek, sen i regenerację będzie potrzebował około 100 godzin. Technicznie pomoże mu rodzina:
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
– Mam tu akurat… jest to „support szwagry”, Artur i Piotrek. Oni ze mną już też biegali, już mnie supporotowali nie raz. Wiedzą, z czym się mierzymy, wiedzą jak mnie przygotować na punktach, przygotować, jedzenie, przygotować nawodnienie, wszystkiego tego pilnują. Wiedzą co robią i jestem im za to wdzięczny.
Do Roberta można się dołączyć. Szacuje, że w piątek pomiędzy 8 rano a południem będzie w Andrzejówce. Namawia wszystkich biegających na nawet na krótką, kilkukilometrową przebieżkę, ale przede wszystkim do wpłacania pieniędzy na rehabilitację, dochodzącej do zdrowia po przeszczepie wątroby małej Gabrysi.
Wszystkie szczegóły można znaleźć na jego profilu facebookowym.
Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:
PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →
Zobacz także
- Fala upałów nadciąga nad Polskę. Termometry wskażą nawet 32 stopnie Celsjusza
- Kierowca osobówki, która uderzyła w autobus był pijany! Miał blisko dwa promile
- Akt oskarżenia w sprawie zmowy przetargowej. W sprawie pojawia się Wałbrzych
- Ferrari zakończyło jazdę na budynku. Przyczyną było pogorszenie stanu zdrowia kierowcy
- Trzy dni muzyki, kultury i rodzinnej zabawy. Przed nami Święto Miasta Jedlina-Zdrój
- Unikatowe formy z Porcelany Krzysztof w CCU. Trwają przygotowania do wystawy [VIDEO ROZMOWA]
Najczęściej czytane
Wałbrzych. Dosypała truskawek do kobiałek. Teraz odpowie przed sądem
Wałbrzych. Zakończyła się inwentaryzacja na na rozgrzebanym stadionie. Władze będą miały kłopot
Święto Twierdzy 2026 – największa rekonstrukcja historyczna w Twierdzy Srebrna Góra
Zderzenie osobówek na Alei Generała Charles`a de Gaulle`a. Są utrudnienia
Boguszów-Gorce. Pożar mieszkania przy ul. Sienkiewicza. Jedna osoba trafiła do szpitala





