Dodano: 31 maja 2023 10:53

Wałbrzyszanin chce przebiec 440 km po górach, żeby pomóc chorej dziewczynce

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

440 kilometrów morderczej trasy po górach – od Prudnika do Świeradowa-Zdroju chce przebiec wałbrzyszanin, Robert Kozak. W czasie biegu chce zbierać pieniądze na rehabilitację córki swojego kolegi. Zaledwie kilkumiesięczna dziewczynka przeszła niedawno przeszczep wątroby.

440 kilometrów to oznaczony czerwonym znakiem Główny Szlak Sudecki. Mieszkający w Wałbrzychu Robert wybrał go nieprzypadkowo, świadom trudności, z jakimi się będzie musiał zmierzyć. Jak powiedział naszej reporterce, pierwsze 100 km będzie w miarę łatwe, potem zaczną się schody.

Praktycznie góra, dół, góra dół. Nasze Góry Suche, Wałbrzyskie, Biskupia Kopa, Karkonosze, Izery. Będzie ciężko – powiedział tuż przed wyjazdem Robert Kozak.

REKLAMA

To nie pierwsza jego przygoda z ultra dystansami. Za sobą ma już 240-kilometrowy bieg. Zakłada, że na pokonanie 440 kilometrów, włącznie z przerwami na odpoczynek, sen i regenerację będzie potrzebował około 100 godzin. Technicznie pomoże mu rodzina:

– Mam tu akurat… jest to „support szwagry”, Artur i Piotrek. Oni ze mną już też biegali, już mnie supporotowali nie raz. Wiedzą, z czym się mierzymy, wiedzą jak mnie przygotować na punktach, przygotować, jedzenie, przygotować nawodnienie, wszystkiego tego pilnują. Wiedzą co robią i jestem im za to wdzięczny.

Do Roberta można się dołączyć. Szacuje, że w piątek pomiędzy 8 rano a południem będzie w Andrzejówce. Namawia wszystkich biegających na nawet na krótką, kilkukilometrową przebieżkę, ale przede wszystkim do wpłacania pieniędzy na rehabilitację, dochodzącej do zdrowia po przeszczepie wątroby małej Gabrysi.

Wszystkie szczegóły można znaleźć na jego profilu facebookowym. 

 

Robert biegnie dla Gabrysi Wąsiel fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Fot. źródło: FB/Robert Kozak

Fot. źródło: FB/Robert Kozak

Fot. źródło: FB/Robert Kozak

Fot. źródło: FB/Robert Kozak

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także