Dodano: 9 października 2023 14:35

Wałbrzyszanie się nie doczekali. Nowoczesny skatepark powstanie w Szczawnie-Zdroju na wzgórzu Gedymina

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Dziewięć miesięcy ma potrwać budowa skateparku na wzgórzu Gedymina w Szczawnie-Zdroju. Ma być uzupełnieniem już istniejącej i planowanej infrastruktury rowerowej w tym miejscu.

Jak tłumaczy burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk skatepark ma powstać w okolicach Słonecznej Polany i wybudowanego tam już kilkanaście lat temu toru four crossowego. Projekt jest już gotowy, miejsce wybrane. Pierwsze wbicie łopaty zaplanowano na początek października.

– Tam będzie też zlokalizowany rowerowy park umiejętności, bo też to robimy. Jest to teren taki turystyczny, rekreacyjny, chcemy właśnie w tym miejscu zlokalizować skatepark. – powiedział burmistrz Marek Fedoruk dodając, że projekt atrakcji wykonano opierając się przede wszystkim na sugestiach i rozmowach z młodymi ludźmi, ale i korzystając z najlepszych wzorców na Dolnym Śląsku.

REKLAMA

– Podobny plac, ale bez takich jak u nas rozwiązań technicznych jest w Bolesławcu i we Wrocławiu. Ale nasz ma o wiele ciekawszy profil> I tu ogromne podziękowania dla tych młodych ludzi, którzy się zaangażowali w to. 

Wykonawca obiektu już został wybrany, budowa tak jak wspomniałem rozpocząć ma się na początki października tak, alby już na przyszłoroczne wakacje młodzi ludzie mogli korzystać z nowo wybudowanego skateparku.

Przypomnijmy. W Wałbrzychu budowa skateparku była zapowiadana w grudniu 2021 roku. Miał powstać raze z boiskiem treningowym w okolicach stadionu Górnika na Nowym Mieście. Urzędnicy pokazali nawet projekt. Budowa, która miała ruszyć jeszcze w styczniu 2022 roku nigdy się nie rozpoczęła, a projekt został włączony do inwestycji przebudowy stadionu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie gotowy dopiero w 2026 roku.

Fot. użyczone / UM w Szczawnie-Zdroju

Fot. użyczone / UM w Szczawnie-Zdroju

Fot. użyczone / UM w Szczawnie-Zdroju

 

 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zobacz także