Mają dość zwodzenia. Sami chcą odkopać złoty pociąg.

2 marca 2016 08:07. fot. arch. Pociąg na 65 km. linii kolejowej Wrocław-Wałbrzych. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Wałbrzyszanie mają dość czekania oraz opieszałości urzędniczej i na własną rękę, w geście poparcia dla odkrywców – Piotra Kopera i Andreasa Richtera, chcą odkopać złoty pociąg. Na facebooku utworzono właśnie wydarzenie “Chcemy wiedzieć co kryje tunel na 65 kilometrze, chcemy poznać prawdę”. Organizatorzy utworzyli na facegooku wydarzenie, w którym napisali (pisownia oryginalna – dop. redakcji):

Prace nad wykopaniem “złotego pociągu”, który ma znajdować się na 65. kilometrze trasy kolejowej Wrocław-Wałbrzych, miały rozpocząć się jeszcze w lutym. Teraz eksploratorzy mówią o przełomie marca i kwietnia i toną w papierach a przez biurokrację prace odkrywkowe są dalekie realizacji,ich sytuacja wydaje się bardzo trudna.Jeżeli my-naród nie zaczniemy działać będziemy czekać tak w nieskończoność!Jak wielu z was zauważyło komuś jest nie na rękę aby prawda wyszła na jaw i chce żeby sprawa ucichła i rozeszła się po kościach.Nie pozwólmy pozostawić samych sprawie panów Kopra i Richtera, zbierzmy się na najsłynniejszym wiadukcie w Polsce,zacznijmy działać!Akcja ma charakter happeningu,nie ma znaczenia skąd pochodzicie bo sprawa dotyczy każdego patrioty czyli was wszystkich.Zabierzmy ze sobą łopaty,które będą symbolem oraz transparenty.Nie może was tam zabraknąć!

Inny użytkownik Facebooka pisze, w wydarzeniu nazwanym “Koniec tych podziemnych ciuciubabek” pisze:

Nie musisz mieć biletu na pociąg, ale łopatę obowiązkowo! Wałbrzyszan i mieszkańców okolic zachęcamy do przybycia 6 marca w samo południe na najważniejszy wiadukt w Polsce. Dajmy wyraz naszego poparcia dla wyjaśnienia zagadki 65. km. Nie zostawiajmy Panów Kopra i Richtera samych na polu walki o rozwikłanie tajemnicy. Zróbmy coś więcej niż komentowanie, lajkowanie czy udostępnianie artykułów.

Organizatorzy podkreślają, że akcja to jedynie forma protestu przeciw opieszałości urzędników, braku decyzji i zwodzeniu odkrywców. Zdają sobie sprawę z faktu, iż na 65 nie wolno prowadzić jakichkolwiek prac, a łopaty mają być jedynie rekwizytami.

Piotr Koper i Andreas Richter od czasu wspólnej konferencji z AGH zapowiadali chęć eksploracji nasypu przy 65 km. Początkową euforię tłumi coraz bardziej opieszałość urzędnicza, a ciągnące się w nieskończoność procedury formalne i negocjacje w sprawie uzyskania niezbędnych pozwoleń odsuwają termin rozpoczęcia prac w bliżej nieznaną przyszłość.

Początek happeningu w niedzielę, 6. marca o godzinie dwunastej na wiadukcie przy 65 km. (ul. Uczniowska).

Komentarze

Dodano: 2 marca 2016 08:07
 • Kangur pisze:

  Noooo, to nasciągają tam policji i SOK-istów, i będzie dupa z pokazówki.

 • mariusz pisze:

  Nie bardzo rozumiem – czemu tak utrudnia się to sprawę? o co w tym chodzi? przecież jak dadzą pozwolenie to panowie przekopią sprawdzą i zakopią z powrotem a nawet trawę posieją i nikt nie zauważy, że coś było robione. Po prostu wstyd i żenada. Chętnie bym spotkał Pana, który odpowiada za podpisanie papierów i zapytał co w tym trudnego?

 • Kret pisze:

  Cego oni się ta panicznie boją .

  • hazard pisze:

   prawdy?

   • Svet pisze:

    Myślę że oni już dawno wykopali, okradli i zgarnęli wszystko co było tyczy się to nie tylko złotego pociągu ale i całego Zamku Książ dlatego się boją:) jedyne co to mogli pozostawić miny wszelkiego rodzaju żeby odstraszyć ludzi żeby prawda nie wyszła na jawa

    • Rychu pisze:

     Oczywiście, tez słyszałem, że zrobili tunel od Australii i tamtędy wyciągnęli pociąg. Co do dla Nich… :-)

 • Świdniczanin pisze:

  Jestem za , nawet jeśli nie ma pociągu , to jest tunel . Tunel powstał bo do czegoś był potrzebny . I nie bez powodu został zasypany . Żeby to było za czasów PO to bym się nie dziwił , bo Niemcy pewnie nie chcą , by coś się znalazło , ale za czasów PiSu to mnie dziwi , tacy anty , aż dziw ,że tam już koparek nie ma .

 • Polonus pisze:

  Ktoś chce po prostu pokazać, że Polacy w swoim kraju nie mają nic do powiedzenia. To ma być taki boleśnie namacalny dowód na to, że Polska to nadal taki “teoretyczny kraj”.

 • Zainteresowana pisze:

  Ciekawe bo na tej stronie jest podane że heppening będzie miał miejsce 13.03 a nie 06.03 ;)

 • Janosik pisze:

  Czy Wy wszuscy nie rozumiecie o co chodzi?Robia pod gorke zeby nigdy nikt nie wbil tam lopaty.A co jesli nic tam faktycznie nie ma?Mit o zlotym pociagu przestanie istniec.A tak nadal jest dreszczyk emocji ze moze jest.Turysci nadal przyjezdzaja i robia sobie fotki na najslynniejszym wiadukcie.Nie ma sie co ludzic.Nigdy nie pozwola tam kopac.

 • Rzepa pisze:

  Oddadzą dziady co tam jest Niemca i dlatego robią problemy z papierami

 • matioooooo pisze:

  Żydzi chcą przejąć łup. Tfffu (usunięte przez redakcję – nie tolerujemy wpisów rasistowskich)

 • forest pisze:

  Mam wolną dużą koparkę 500 metrów dalej 791 322 777

 • p pisze:

  Wydarzenia będą dwa 6.03 jak i 13.03

 • HAINRIH pisze:

  kopiemy na własną ręke a nie na czekanie na jakąś tam zasraną biurokracyjną podpisanke przez urzędasa – biurokratów nam nie potrzeba tylko roboczego czynu i to pracy jak i wysiłku
  a nie takich co na gotowe przychodza by się obłowić kosztem kogoś
  jak coś jest to kopać a nie czekać na nie wiadomo co – banda która dostała się do koryta i komuś nie palec a najlepiej by całą ręke trzymała wiadomo gdzie by tylko przeciągać podpisanie świastka
  bo jak się zajdzie gdzie kolwiek to kawka cherbatka ciasteczko – kurde w dupe za robote się brać a nie palić głupa – jak się jest w pracy to w pracy a nie w kawiarni

 • marek krowka pisze:

  pytanie czy dolny slask walbrzych jest polski a moze czekaja na pozwolenie od merkel jak wiele innych zeczy

 • kkk pisze:

  W tym roku łopata tam nie zostanie wkopana, tak samo jak w Zamku Książ nikt nie dokopie się do wielkiej podziemnej hali, o której mówili naoczni świadkowie. Niestety to nie nasze skarby, ale wielka tajemnica będzie nadal ściągać tam turystów!

 • dede pisze:

  Jak z różnymi niewyjaśnionymi zagadkami w naszym kraju jest ciągle blokowane i niedopuszczone do poszukiwan nie jedna soprawa jest zamknieta niemcy i rosja trzymają łapy i nie pozwalają abyśmy wzieli co swoje i status sie poprawił dalej oni nas uważają za trzeciorzedny gatunek ludzki

 • kkk pisze:

  Gdybym mógł to też bym się stawił z łopatą. Trzeba zacząć kopać jeszcze w marcu, bo później nie będzie można wycinać drzewek. Gdyby nawet nie było pociągu, to sam tunel do Zamku Książ byłby wielką atrakcja turystyczną! Ale ja wierzę w skarby ukryte w Zamku i tunelu!

 • Pozostałe informacje
  © DTP Service s.c. Wałbrzych 2015