Mają dość zwodzenia. Sami chcą odkopać złoty pociąg.

2 marca 2016 08:07. fot. arch. Pociąg na 65 km. linii kolejowej Wrocław-Wałbrzych. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Wałbrzyszanie mają dość czekania oraz opieszałości urzędniczej i na własną rękę, w geście poparcia dla odkrywców – Piotra Kopera i Andreasa Richtera, chcą odkopać złoty pociąg. Na facebooku utworzono właśnie wydarzenie „Chcemy wiedzieć co kryje tunel na 65 kilometrze, chcemy poznać prawdę”. Organizatorzy utworzyli na facegooku wydarzenie, w którym napisali (pisownia oryginalna – dop. redakcji):

Prace nad wykopaniem „złotego pociągu”, który ma znajdować się na 65. kilometrze trasy kolejowej Wrocław-Wałbrzych, miały rozpocząć się jeszcze w lutym. Teraz eksploratorzy mówią o przełomie marca i kwietnia i toną w papierach a przez biurokrację prace odkrywkowe są dalekie realizacji,ich sytuacja wydaje się bardzo trudna.Jeżeli my-naród nie zaczniemy działać będziemy czekać tak w nieskończoność!Jak wielu z was zauważyło komuś jest nie na rękę aby prawda wyszła na jaw i chce żeby sprawa ucichła i rozeszła się po kościach.Nie pozwólmy pozostawić samych sprawie panów Kopra i Richtera, zbierzmy się na najsłynniejszym wiadukcie w Polsce,zacznijmy działać!Akcja ma charakter happeningu,nie ma znaczenia skąd pochodzicie bo sprawa dotyczy każdego patrioty czyli was wszystkich.Zabierzmy ze sobą łopaty,które będą symbolem oraz transparenty.Nie może was tam zabraknąć!

Inny użytkownik Facebooka pisze, w wydarzeniu nazwanym „Koniec tych podziemnych ciuciubabek” pisze:

REKLAMA

Nie musisz mieć biletu na pociąg, ale łopatę obowiązkowo! Wałbrzyszan i mieszkańców okolic zachęcamy do przybycia 6 marca w samo południe na najważniejszy wiadukt w Polsce. Dajmy wyraz naszego poparcia dla wyjaśnienia zagadki 65. km. Nie zostawiajmy Panów Kopra i Richtera samych na polu walki o rozwikłanie tajemnicy. Zróbmy coś więcej niż komentowanie, lajkowanie czy udostępnianie artykułów.

Organizatorzy podkreślają, że akcja to jedynie forma protestu przeciw opieszałości urzędników, braku decyzji i zwodzeniu odkrywców. Zdają sobie sprawę z faktu, iż na 65 nie wolno prowadzić jakichkolwiek prac, a łopaty mają być jedynie rekwizytami.

Piotr Koper i Andreas Richter od czasu wspólnej konferencji z AGH zapowiadali chęć eksploracji nasypu przy 65 km. Początkową euforię tłumi coraz bardziej opieszałość urzędnicza, a ciągnące się w nieskończoność procedury formalne i negocjacje w sprawie uzyskania niezbędnych pozwoleń odsuwają termin rozpoczęcia prac w bliżej nieznaną przyszłość.

Początek happeningu w niedzielę, 6. marca o godzinie dwunastej na wiadukcie przy 65 km. (ul. Uczniowska).

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 marca 2016 08:07
`