Dodano: 20 lipca 2020 12:23

Wałbrzyskiemu WORDowi grozi likwidacja? Szansą na ratunek jest połączenie z innymi ośrodkami

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Decyzję o połączeniu czterech Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w Wałbrzychu, Jeleniej Górze, Legnicy i Wrocławiu w jeden organizm sejmik województwa dolnośląskiego podjął w ubiegłym tygodniu. Główny cel – finansowa stabilizacja ośrodków i ujednolicenie obowiązujących norm. Pandemia koronawirusa omal nie doprowadziła do likwidacji ośrodka w Wałbrzychu. Jakie zmiany czekają kursantów?

To jest decyzja, nad którą pracowaliśmy blisko półtora roku, analizując sytuację poszczególnych WORDów na terenie Dolnego Śląska. Obserwowaliśmy również województwo łódzkie, które w zeszłym roku dokonało takiego scalenia czterech ośrodków ruchu drogowego. Maja obecnie jeden. Wykazują więcej pozytywnych cech, które po tym scaleniu udało im się osiągnąć. Naszym celem była stabilizacja finansowa i zapewnienie, aby żaden z WORDów nie podlegał likwidacji – mówi Tymoteusz Myrda.

Członek zarządu województwa dolnośląskiego dodaje, że to wałbrzyski ośrodek znalazł się w najtrudniejszej sytuacji wywołanej przez pandemię koronawirusa.

REKLAMA

Epidemia i lockdown, czyli zaprzestanie działalności przez dwa miesiące w związku z koronawirusem spowodowała zapaść finansową i musieliśmy natychmiastowo ratować WORD wałbrzyski udzielając mu pożyczki z innego WORDu na to, aby mógł przetrwać – Myrda.

Podjęta decyzja ma w przyszłości uchronić ośrodki właśnie przed takimi sytuacjami. Łączenie ośrodków i ujednolicenie procedur ma potrwać około dwóch miesięcy. Co ważne, dla kandydatów na kierowców nic się nie zmieni. Egzaminy przeprowadzane będą w tych samych ośrodkach.

Zmiany zaczną obowiązywać pierwszego września.

Scalenie WORD – konfereencja prasowa fot. użyczone / Biuro Prasowe UMWD

Scalenie WORD – konfereencja prasowa fot. użyczone / Biuro Prasowe UMWD

Scalenie WORD – konfereencja prasowa fot. użyczone / Biuro Prasowe UMWD

 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zobacz także