Wałbrzyski Teatr Lalek na festiwalu w Pekinie

17 sierpnia 2018 11:20. fot. użyczona / TLiA Wałbrzych

Tematy: 


Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu weźmie udział w 8. Chińskim Festiwalu Teatrów Dziecięcych w Pekinie. Podczas tygodniowego pobytu, specjalnie dla festiwalowej publiczności wałbrzyscy aktorzy zaprezentują trzykrotnie spektakl w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego pt. CZERWONY KAPTUREK.

Czujemy się wyróżnieni i zaszczyceni, a jednocześnie bardzo szczęśliwi, że to właśnie nasz teatr otrzymał zaproszenie – mówi Zbigniew Prażmowski, dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dziecięcych w Pekinie jest najbardziej prestiżowym miejscem prezentacji spektakli adresowanych do dzieci i młodzieży. Podczas tegorocznej edycji, obok wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora, wystąpią teatry z pięciu kontynentów, między innymi z Chin, Korei Południowej, Izraela, Stanów Zjednoczonych, Rumunii, Norwegii, Australii i RPA.

REKLAMA

Wyjazd TLiA w Wałbrzychu do Chin dofinansowany jest środkami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu PROMOCJA KULTURY POLSKIEJ ZA GRANICĄ 2018 – PROMESA.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 sierpnia 2018 11:20
`