Wałbrzyski szpital apeluje o wsparcie finansowe. Internetową zbiórkę organizują studenci. Potrzebne są maseczki czy kombinezony

20 marca 2020 19:47. Szpital im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


W związku z panującą w kraju sytuacją epidemiologiczną oraz brakiem możliwości pozyskania niezbędnych środków do zabezpieczenia personelu oraz pacjentów Specjalistycznego Szpitala im. dr Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu PROSIMY O WSPARCIE I POMOC finansową lub rzeczową – apeluje w specjalnym oświadczeniu dyrekcja placówki.

Zebrane pieniądze pozwolą na zakup między innymi kombinezonów ochronnych, maseczek jednorazowych, masek, fartuchów, rękawic jednorazowego użytku, okularów ochronnych, czepków, środków do dezynfekcji rąk, płynów do mycia rąk, środki chemiczne oraz materiały do utrzymania czystości.

Szpital apeluje także do firm, które mogą przeznaczyć takie materiały w formie rzeczowej. Pieniądze mają być przeznaczone także na zakup respiratorów, kardiomonitorów czy aparatów do szybkiej diagnostyki pacjentów.

REKLAMA

Wpłaty można dokonywać na numer konta – 49 1020 3668 0000 5502 0452 1274.

Internetową zrzutkę dla wałbrzyskiego szpitala zorganizowali także studenci kierunku pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu.

Jako studenci związani jesteśmy z tą placówką, ponieważ odbywamy w tym miejscu większość naszych godzin praktyk zawodowych oraz zajęć praktycznych prowadzonych przez wykwalifikowany personel pracujący w wielu oddziałach szpitalnych. Ze smutkiem i strachem obserwujemy rozwój obecnej sytuacji która niestety również dotknęła nasz region. Sami będąc na zajęciach używamy jednorazowych środków ochrony osobistej, dlatego wiemy jak bardzo jest to ważny oraz nieodłączny element pracy w oddziałach szpitalnych – piszą studenci w opisie zrzutki.

Żacy chcą zebrać dwa tysiące złotych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 marca 2020 19:47
`