Wałbrzyski Budżet Obywatelski. Powrót po przerwie

2 lipca 2024 13:31. fot. DAI

Tematy: 


Po przerwie spowodowanej pustką w miejskiej kasie wraca projekt Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego. Nabór wniosków już się zakończył, rozpoczęła się weryfikacja zgłoszonych projektów.

Z kilkudziesięciu zgłoszonych do tegorocznej edycji projektów wybrano i poddano weryfikacji 15. Jak mówią wałbrzyscy urzędnicy, w większości to te same pomysły co w latach poprzednich – projekty dotyczące zwierząt, infrastruktury dla dzieci czy małej architektury.

Ale pojawi się też projekt muzyczny, więc tyle mogę zdradzić, że w zasadzie nie jeden. Będziemy chcieli ocenić, a mieszkańcy będą chcieli zaangażować swoich sąsiadów w działania artystyczne, kulturalne, ale też takie, których u nas jeszcze nie było – powiedziała Kamila Świerczyńska, rzecznik wałbrzyskiego Urzędu Miasta.

REKLAMA

Zapewnia, że przed ostateczną decyzją o dopuszczeniu projektu do głosowania, każdy autor będzie miał prawo, w razie potrzeby, nanieść do projektu poprawki. Ostateczną listę projektów zatwierdzonych do głosowania poznamy pod koniec wakacji.

Wrzesień to będzie czas na głosowanie. Będziemy starali się zmobilizować mieszkańców we wszystkich dzielnicach, aby głosowali. Są projekty mocno terytorialne, ograniczone do jednej dzielnicy, ale są też takie, które dotyczą całego miasta.

Tymczasem program Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego cieszy się z roku na rok słabnącym zainteresowaniem. W ostatniej edycji w głosowaniu wzięło udział zaledwie około 4 tysiące wałbrzyszan. W tym roku miasto chce przeprowadzić dużą kampanię zachęcającą mieszkańców do udziału w programie.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 lipca 2024 13:31
`