Wałbrzyska policja promuje bezpieczną jazdę. Lepiej nagradzać niż karać

1 kwietnia 2018 10:40. Policjanci wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu podczas kontroli prędkości na ulicy Sikorskiego w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Nowe rządy, nowe zasady. Po odejściu ze stanowiska komendanta miejskiego Policji w Wałbrzychu Macieja Januszkiewicza p.o.komendanta nadkom. Rafał Siczek wprowadza nowe zasady. Zamiast karać – policjanci mają nagradzać za bezpieczną jazdę.

W dość nietypowy sposób policjanci wałbrzyskiej drogówki promowali będą bezpieczną jazdę. W ramach akcji „Wielkanoc”,  w okresie największego natężenia ruchu na drogach powiatu nagradzać będą kierowców jeżdżących zgodnie z przepisami.  Według komunikatu wydanego przez rzecznika policji Marcina Świeżego, kierowcy których pomiar prędkości nie wskaże przekroczenia dozwolonej prędkości lub też jazdy z niższą niż dozwolona prędkość nawet o 1 km/h zostaną nagrodzeni premią pieniężną w wysokości 150 zł. Za każdy kilometr oddalający ich od prędkości oznaczonej przepisami premia obniżana będzie  o 20 zł.

– Mamy nadzieję, że przyczyni się to do poprawy bezpieczeństwa i płynności ruchu na drogach powiatu wałbrzyskiego. Lepiej nagradzać, niż karać – mówi Marcin Świeży, rzecznik wałbrzyskiej policji – Proszę pamiętać, że nagradzanie prawidłowo jeżdżących kierowców nie oznacza odejścia od mandatów nakładanych na piratów drogowych. Ci nadal karani będą w sposób bezwzględny. 

REKLAMA

Zapytany przez nas o koszty akcji rzecznik odpowiedział:

– Akcję finansowali będziemy ze środków pozyskanych z mandatów za nieprawidłowe parkowanie na Podzamczu. Tylko wczoraj i tylko na ulicy Fortecznej udało nam się zabezpieczyć kwotę, która według naszych szacunków wystarczy na cały okres świąteczny.

Jeśli akcja przyniesie skutek – powtórzona ma zostać w długi majowy weekend. Policjanci nie wykluczają wprowadzenia jej na stałe, uzależniają to jednak od dalszej radykalizacji polityki parkingowej Gminy Wałbrzych i ogradzania kolejnych placów parkingowych przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Podzamcze”.

 

 

****

Tekst opublikowany został 1. kwietnia 2018 i jest żartem prima aprilisowym. Nie ma odzwierciedlenia ani w wypowiedziach przedstawicieli, ani rzeczywistych działaniach policji. [redakcja]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 1 kwietnia 2018 10:40
`