Wałbrzyska koksownia zapewnia, że nie łamie sankcji. „Victoria” o doniesieniach Gazety Wyborczej

13 czerwca 2022 17:09. Uroczystość otwarcia nowej baterii koksowniczej w Wałbrzyskich Zakładach Koksowniczych Victoria Wałbrzych, 20.12.207 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze „Victoria” S.A. stanowczo dementują informacje Gazety Wyborczej dotyczące rzekomego łamania sankcji i embarga nałożonego na rosyjskie i białoruskie firmy – czytamy w oświadczeniu wydanym przez wałbrzyską firmę. Przypomnijmy, Gazeta Wyborcza poinformowała dziś, że zakład sprzedaje część koksu do białoruskiej firmy objętej sankcjami Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze „Victoria” handlują z białoruskim zakładem, który jest wpisany na listę firm objętych sankcjami przez Unię Europejską, Stany Zjednoczone i Wielką Brytanię – informuje dziś Gazeta Wyborcza.

Według informacji, do których dotarli dziennikarze Wyborczej, chodzi o zakłady, które są wizytówką białoruskiego kompleksu wojskowo-przemysłowego.

Nie dostarczamy swoich wyrobów do jakichkolwiek podmiotów objętych sankcjami lub embargiem w tym do wskazanego w artykule. W opublikowanym tekście redaktor podaje nazwę białoruskiej spółki, tłumaczoną z obcego języka, który nie jest naszym kontrahentem – czytamy w oświadczeniu wydanym przez WZK „Victoria”.

Firma zapewnia, że weryfikuje swoich kontrahentów, a po wprowadzeniu sankcji, każda transakcja jest dodatkowo weryfikowana rzez zewnętrzne kancelarie prawne.

Nie miała miejsca sytuacja, w której spółka sprzedała koks podmiotom objętym sankcjami – zapewnia firma.

Dodano: 13 czerwca 2022 17:09
 • To nie my to oni. pisze:

  Czyli wiemy jaka jest wiarygodność gazetki wyborczej. Żenada. Gazetka wyborcza=brukowieec!

 • Pinokio pisze:

  Czyli wiemy, jaka jest wiarygodność ZK Victoria. Żenada.

 • GośćInka pisze:

  Nic nie pozostaje cierpliwie prostować takie brednie.Szkoda że twórca tego artykułu nie napisze o tym że od chwili kiedy wyborcz jest na naszym terenie Walbrzych wspomaga ją płacąc za prenumeraty w szkołach publicznych.

 • Zorro pisze:

  Gazeta wyborcza, kiełbasa wyborcza.

 • Tymek pisze:

  Prezes W.Maj ładnie wyszedł z obroną. Sankcje nie są łamane, ale nic nie wspomniał o wysyłaniu koksu odlewniczego na Białoruś. Nic o rynku wschodnim. Celowe niedopowiedzenie z jego strony.

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  `